среда, 3 марта 2021 г.

#популяризація_читання #день_в_історії



А Ви знаєте, що ...

Гоголь мав пристрасть до рукоділля: в’язав на спицях шарфи, кроїв сестрам сукні, ткав пояси, до літа шив собі шийні хустки.
Корнія Чуковського насправді звали Микола Васильович Корнейчуков.
Джек Лондон був соціалістом, а крім того – першим в історії американським письменником, який заробив своєю працею мільйон доларів.
Агата Крісті страждала на дисграфію, тобто практично не могла писати від руки. Усі її знамениті романи були надиктовані.
Едгар По все життя боявся темряви, а Оноре де Бальзак завжди писав у темряві. Марк Твен був непоганим винахідником. Серед його розробок – блокнот з відривними листочками для журналістів, шафа з розсувними полками, саморегульовані підтяжки, а також най геніальніший з його винаходів – машинка для зав’язування краваток!
Діккенс не міг працювати, якщо столи і стільці в його кабінеті не стояли так, як треба, а в Лорда Байрона було чотири домашніх гусака, які всюди слідували за ним, навіть на громадських зборах.
Тарас Шевченко за своє життя написав 237 віршів і поем, Олександр Дюма-батько – 420 романів, Микола Гоголь працював над створенням «Мертвих душ» тільки стоячи, а Михайлу Булгакову знадобилося 12 років на написання роману «Майстер і Маргарита». 
Сьогодні у світі налічується близько 150-200 тисяч професійних письменників, і пишуть вони більш ніж 150 мовами.
З цих нечисленних фактів зрозуміло – професія письменника нелегка, багатогранна і заслуговує глибокої поваги. Саме тому і був створений Всесвітній день письменника. Його святкування ініціював ПЕН-клуб (PEN International) – правозахисна організація, яка об’єднує професійних письменників, які працюють у різних жанрах літератури.
Джерело:Бібліотека Рославичі

Комментариев нет:

Отправить комментарий