ЗНО

ЗНО

ЗНО. Список творів з літератури, винесених на ЗНО

МОН затвердило перелік предметів для складання ЗНО у 2017 році


Зовнішнє незалежне оцінювання у 2017 році відбудеться у період з 23 травня по 15 липня. Про це йдеться у наказі Міністерства освіти №889 від 27 липня, передає УНН.

У наказі також зазначається, що у 2017 році кожен зареєстрований учасник зовнішнього незалежного оцінювання має право скласти тести не більш як із чотирьох навчальних предметів.

Учасники тестування можуть складати тести з таких предметів:

1. Українська мова та література. 2. Історія України. 3. Математика. 4. Біологія. 5. Географія. 6. Фізика. 7. Хімія. 8. Англійська мова. 9. Іспанська мова. 10. Німецька мова. 11. Російська мова. 12. Французька мова.

При цьому результати зовнішнього незалежного оцінювання з трьох предметів (українська мова і література (українська мова), математика або історія України (період XX – початок XXI століття), а також один навчальний предмет за вибором випускника) зараховуються як результати державної підсумкової атестації за освітній рівень повної загальної середньої освіти для випускників старшої школи загальноосвітніх навчальних закладів 2017 року.

Випускники шкiл реєструвaтимуться нa ЗНО-2017 зa мiсцем нaвчaння


Укрaїнський центр oцiнювaння якoстi oсвiти (УЦOЯO) зaявляє, щo реєстрaцiя нa зoвнiшнє незaлежне oцiнювaння (ЗНO) в 2017 рoцi рoзпoчнеться 6 лютoгo i зaкiнчиться 31 трaвня 2017 рoку.
"Плaнується, щo реєстрaцiя мaє вiдбутися з 6 лютoгo дo 31 трaвня 2017 рoку", – скaзaв директoр центру Вaдим Кaрaндiй нa брифiнгу в середу.
Вiн зaзнaчив, щo випускники шкiл реєструвaтимуться нa тестувaння зa мiсцем нaвчaння.
ЗНO рoзпoчнеться з 23 трaвня тестoм з укрaїнськoї мoви тa лiтерaтури, a зaвершиться 15 липня oгoлoшенням результaтiв дoдaткoвoї сесiї тестувaння.
"Зoвнiшнє незaлежне тестувaння в 2017 рoцi як зaгaльнoнaцioнaльний iспит для випускникiв зaгaльнooсвiтнiх шкiл вiдбудеться вдесяте пoспiль. Ми плaнуємo, щo в 2017-му тестувaння прoйдуть близькo 270 тис. oсiб, буде прoйденo близькo 950 тис. тестiв", – скaзaв директoр центру Вaдим Кaрaндiй.
Вiн зaзнaчив, щo тести мoжнa буде склaсти зa тими сaмими предметaми, щo i в пoпереднi рoки:
  • укрaїнськa мoвa тa лiтерaтурa, 
  • мaтемaтикa, 
  • iстoрiя Укрaїни,
  • iнoземнi мoви (aнглiйськa, нiмецькa, фрaнцузькa, iспaнськa i рoсiйськa), 
  • фiзикa, 
  • бioлoгiя,
  •  хiмiя
  •  тa геoгрaфiя.

Зa слoвaми Вaдимa Кaрaндiя, ЗНO є oбoв’язкoвим для вступу дo вищих нaвчaльних зaклaдiв, a кoжен aбiтурiєнт мaтиме прaвo склaсти тестувaння зa чoтирмa предметaми, прoте oбoв’язкoвим предметoм буде укрaїнськa мoвa тa лiтерaтурa.


У 2017 році випускники шкіл складатимуть державну підсумкову атестацію на пунктах тестування у формі ЗНО

У 2017 році випускники шкіл складатимуть державну підсумкову атестацію на пунктах тестування у формі ЗНО. Про це повідомив директор Українського центру оцінювання якості освіти Вадим Карандій.
“З огляду на результати, отримані після ДПА в 2015, 2016 роках, у цьому році прийняте рішення поширити таку практику на всі предмети, з яких випускники здають державну підсумкову атестацію. Це буде справді “державна атестація”, – зазначив Карандій.
Як відомо, раніше Державну підсумкову атестацію у формі ЗНО випускники здавали лише з двох предметів – української мови та математики або історії (на вибір). Тепер у формі ЗНО пройдуть іспити з усіх предметів, з яких передбачена державна підсумкова атестація в 11 класі. Їх три: українська мова і література, математика або історія (на вибір) і ще один предмет на вибір випускника.
Обов’язкового тестування з іноземної мови не буде. Крім того, у 2017 році незалежне тестування розпочнеться значно пізніше – 23 травня, а не на початку місяця або в квітні, як це було в 2016 і 2015 роках. Як і раніше, ЗНО можна буде здати з 12 предметів, перелік яких є на сайті УЦОЯО. Програми, за якими проводиться зовнішнє незалежне оцінювання, також не будуть змінені, вони залишаться такими ж, як і в 2016 році.

Пробне ЗНО-2017 відбудеться у квітні


Щороку з метою ознайомлення всіх охочих із процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання, структурою та змістом тестового зошита, порядком доступу до пункту тестування та робочого місця Український та регіональні центри оцінювання якості освіти організовують пробне зовнішнє незалежне оцінювання. У 2017 році пробне ЗНО відбудеться 1 та 8 квітня.
Участь у пробному ЗНО є важливою складовою підготовки до тестування. Завдання, що створюються у формі предметних тестів, відповідають програмам зовнішнього незалежного оцінювання, характеристикам та структурі сертифікаційних робіт, а процедура проведення є максимально наближеною до процедури проведення основного ЗНО.

Зареєструватися для участі в пробному зовнішньому незалежному оцінюванні можна буде на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти. Реєстрація триватиме з 10 до 31 січня 2017 року.

Кожен зареєстрований учасник може взяти участь в одному із запропонованих в той чи інший день предметів за вибором, згідно з графіком проведення: 1 квітня відбудеться пробне зовнішнє оцінювання з української мови і літератури, 8 квітня – з інших предметів (історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, англійської, іспанської, німецької, російської, французької мов).

Участь у пробному зовнішньому незалежному оцінюванні є платною послугою для учасників та неприбутковою для організаторів і проводиться за кошти фізичних та юридичних осіб. Вартість одного тестування для одного учасника визначає кожний регіональний центр оцінювання якості освіти окремо. Цю інформацію  розміщено на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.

Звертаємо увагу, що реєстрація для проходження пробного тестування не передбачає автоматичної реєстрації для участі в основній сесії зовнішнього незалежного оцінювання. Результати пробного зовнішнього незалежного оцінювання не зараховуються як оцінки за державну підсумкову атестацію та не використовуються для участі в конкурсному відборі під час вступу до вищих навчальних закладів.

Більше інформації про проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання розміщено на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.
Інформує УЦОЯО


Як читати літературні твори до ЗНО і не забувати прочитане? 

Кожен учень, мабуть, мав проблему з літературними творами: прочитати – прочитав, але в голові майже нічого не залишилось. Ну як тут згадати імена персонажів чи перипетії сюжету? 

Особливо, якщо твір – великий, та ще і читаний позаминулого року. Така прикра ситуація може скластися і на тестуванні. 

Так що ж робити, щоб пам’ятати прочитане? 

По-перше, треба почати читати твори і вести читацький щоденник. Конспекти вчителів у посібниках – це добре, але осягнуте власним розумом і серцем – набагато краще закарбовується в пам’яті. 
По-друге треба систематично підходити до читання: краще читати 15-30 хвилин на день, ніж намагатися ковтнути величезний текст напередодні контрольної чи (а і таке буває часто!) самого тестування. 

По-третє, не варто сподіватися на хрестоматії. Якщо деякі твори можна відтворити за переказом досвідченого вчителя і уривками, щоб обрати правильну відповідь на ЗНО, то є і такі, де найголовніше криється в деталях стилю, окремих репліках персонажів. 

Отже, ви почали систематично читати твори за програмою і завели читацький щоденник. 

Якщо ви читаєте прозовий епічний твір (роман, оповідання, повість, новелу) або великий ліро-епічний (поему, роман у віршах), то порадимо зупинитися на таких пунктах: 

1. Автор, історія створення, рік написання (якщо відомий). Цікаві факти про твір (Наприклад: “І.Котляревський, “Енеїда”, 1798 р. Перший твір нової української літератури. Автор до твору спочатку серйозно не ставився). Рід, жанр твору (інформація є в посібниках та анотаціях). 

2. Псевдонім автора (якщо є). 
3. Розгортання сюжету – події: що трапилось у творі (можна фіксувати під час прочитання). Після прочитання – з’ясувати: де зав’язка, кульмінація, розв’язка; сформулювати тему, ідею твору. 
4. Персонажі, цікаві факти про них. Часто варто згрупувати їх за певними ознаками. Потрібно зазначити власні симпатії чи антипатії до персонажів, якщо присутнє емоційне переживання. 
5. Загальна оцінка прочитаного, враження, висновок. 
6. Враження від мови і стилю автора (близький до народного, або навпаки – вишуканий, високий; нейтральний, об’єктивний, спокійни чи емоційний, уривчастий тощо). Виписати кілька незнайомих слів. 
7. Цитати, які припали до душі (зручно записувати під час читання). 
8. Морально-етичні теми (дружба, любов, кохання, зрада, амбіції тощо), де ми можемо скористатися прикладом з цього твору у власному висловлюванні на ЗНО. 



Якщо це поетичний твір (вірш, пісня), то важливими будуть такі моменти: 

1. Так само автор, історія створення, час написання і, ймовірно, цікаві факти про твір. 

2. Емоційний стан вірша (піднесений, печальний, меланхолійний, протестний тощо). 

3. Тематика (любовна, патріотична, пейзажна, філософська та ін.). 

4. Віршовий розмір та особливості будови, якщо є – специфічна жанрова форма (сонет, пісня). 
5. Художні образи вірша (бажано виписати хоча б ті тропи – метафори, епітети, порівняння, – які справили враження). 
6. Мова і стиль автора. 
7. Перелік ключових слів (дружба, зрада, патріотизм тощо) для тем ЗНО, де можна процитувати вірш. 
Вірші, особливо невеликі за розміром, краще вивчити напам’ять. Поетичних творів на ЗНО винесено не так вже і багато, а питання часто стосуються цитат з цих творів. 



Якщо ви ведете читацький щоденник в електронному вигляді, обов’язково зберігайте резервні копії, щоб не втратити свою роботу через прикрий випадок з технікою!

Правила нарахування балів за завдання ЗНО



Комментариев нет:

Отправить комментарий