Приготуйтеся до відкриттів у світі медіаграмотності!🌍 У цьому випуску дайджесту Фільтра ми занурюємось у найцікавіші новини: від інструментів для онлайн-розслідувань до глобальних угод із питань штучного інтелекту. Не забули й про освітні проєкти, які допоможуть розпізнавати фейки та захищати свої дані. Про все це далі 🚀
🔹ПРОЄКТИ 🔹
▪️На EdEra розпочався безоплатний онлайн-курс «Захист персональних даних». Його розробили у співпраці з Офісом омбудсмана України та Офісом Ради Європи в Україні.
cutt.ly/qeOiyVOI
▪️Для молодіжних блогерів віком 16–20 років, які мають понад 3 тис. підписників в інстаграмі чи на ютубі, проведуть школу відповідального блогерства. Це проєкт, створений у партнерстві ГО UMIND та ГО Детектор медіа за фінансової підтримки IREX in Ukraine.
cutt.ly/deOiuysJ
▪️На MEGOGO опублікували мультфільми про кібербезпеку для дітей. Мультфільми розроблені міжнародною ініціативою Amaze Internatiomal та адаптовані українською громадською організацією Stop_sexтинг.
cutt.ly/meOiugQT
▪️Триває реєстрація для онлайн-участі в міжнародній конференції до Глобального тижня медіаграмотності 30-31 жовтня. Глобальна конференція організована за ініціативи UNESCO Ukraine та уряду Йорданії.
cutt.ly/YeOiuQek
▪️Центр демократії та верховенства права разом із «Фільтром» та UNESCO Ukraine запустили проєкт «Медіа- та інформаційна грамотність у воєнний час: будуємо інформаційну стійкість».
cutt.ly/xeOiuOwv
▪️Індійська кампанія «Sach Ke Sathi FactsUp» від Vishvas.News навчила понад 7,3 мільйона людей технікам фактчекінгу. Для цього організація залучила більше 100 тисяч лідерів громад, які допомагали розпізнавати фейки та боротися з дезінформацією в своїх спільнотах.
cutt.ly/aeOiuBwZ
🔸 ІНСТРУМЕНТИ🔸
▪️ Громадянська мережа ОПОРА опублікувала код, за допомогою якого ви можете перевірити, наскільки схожими є повідомлення у різних телеграм-каналах чи твіттер-акаунтах. Код стане в пригоді дослідникам, які шукають ефективних способів обробки великих обсягів інформації.
cutt.ly/ieOiu8Ai
▪️ Інструментарій OSINT: Bellingcat опублікував новий набір інструментів для онлайн-розслідувань, який включає засоби для роботи з картами/супутниковими зображеннями, геолокацією, зображеннями/відео, соціальними мережами тощо.
cutt.ly/4eOiia23
🔹 НОВИНИ 🔹
▪️ ООН опублікували звіт «Governing AI for Humanity», в якому представлено схему глобального управління ШІ. Його підготували на основі консультацій, участь у яких взяли понад 2000 учасників з усіх регіонів світу. В основі звіту – сім ключових рекомендацій, спрямованих на усунення критичних прогалин у поточних механізмах управління ШІ.
cutt.ly/ueOiileS
▪️Google позначатиме зображення, створені й редаговані ШІ. Обравши опцію «Про це зображення», можна буде дізнатися, чи було воно змінене за допомогою ШІ.
cutt.ly/BeOiiP6n
▪️Ізраїль запускає другий етап Національної програми штучного інтелекту та інвестує у нього 132 мільйони доларів. Програма зосереджена на створенні Національного інституту досліджень ШІ, розширенні людського капіталу та впровадженні ШІ у державні послуги.
cutt.ly/LeOiiLaB
▪️TikTok видалив акаунти російських державних ЗМІ через підозру у впливі на вибори у США. Зокрема, видалили акаунти медіагрупи «Россия сегодня», яка володіє інформаційними службами «РИА Новости» і «Спутник», а також телеканалу RT.
cutt.ly/keOii0w9
▪️Рада Європи запустила глобальний договір про штучний інтелект (перший у світі). Країни, які підписали цей договір, зобов’язуються забезпечити, щоб системи ШІ підтримували права людини, демократію та верховенство права.
cutt.ly/jeOii7tP
🔸 ДОСЛІДЖЕННЯ🔸
▪️Інститут стратегічного діалогу (Institute for Strategic Dialogue - ISD) опублікував аналітичну записку щодо захисту виборів у цифрову епоху. Документ розглядає заходи, вжиті для зменшення онлайн-ризиків для виборів, та надає рекомендації щодо можливих стратегій для їх захисту.
cutt.ly/weOioaoC
▪️У 2024 році Telegram продовжує залишатись основною соціальною мережею, через яку українці отримують новини. І хоча за останній рік його частка зросла лише на 1%, він є основним джерелом інформації для 73% — дані дослідження медіаспоживання в Україні від Медійна Програма, Internews.
cutt.ly/WeOiohBH
▪️Дослідження NewsGuard виявило, що 67% провідних новинних сайтів блокують доступ AI-ботів до свого контенту. Це означає, що чат-боти змушені використовувати інформацію з менш надійних джерел, що може призводити до частішого поширення фейків та неправдивої інформації.
cutt.ly/PeOioxA4
Джерело:#ДайджестФільтра
Комментариев нет:
Отправить комментарий