суббота, 30 мая 2020 г.

МОН закликає школярів продовжити онлайн навчання


Міністерство освіти і науки закликає учнів інвестувати свій час у навчання в Школі онлайн.

Про це сказала в.о. міністра освіти і науки Любомира Мандзій.
За її словами, зараз завершився 8-й тиждень роботи Всеукраїнської школи онлайн. Наразі на YouTube МОН доступно 1298 уроків для учнів 5-11 класів та 239 – для учнів початкової школи.
Завершується трансляція уроків для 1-4 класів, а навчання для учнів базової та старшої школи триватиме ще 2 тижні.
«Мета Всеукраїнської школи онлайн – дати можливість усім нашим учням отримати доступ до освіти в умовах карантину. Організатори проекту поставили перед собою завдання створити уроки за програмою принаймні від початку і до кінця карантину, щоб діти у школах, де не було повноцінного навчання, могли компенсувати пропуски переглядом цих уроків. Йдеться про 10 повноцінних навчальних тижнів», - зазначила Мандзій.
Вона нагадала, що трансляція уроків для 5-11 класів розпочалась 6 квітня і має завершитись наприкінці 2-го тижня літа, тобто в п’ятницю, 12 червня.
«Ми закликаємо учнів усе ж інвестувати цей свій час у навчання – так ви зможете уникнути пробілів у знаннях, які заважатимуть опановувати матеріал надалі. Особливо це важливо при вивченні математики та природничих дисциплін», – зазначила виконуюча обов’язки міністра Любомира Мандзій.
Окрім того, вона додала, що всі уроки залишатимуться доступними в YouTube.

Всеукраїнська школа онлайн

Завершується 8-й тиждень роботи Всеукраїнської школи онлайн. Наразі на YouTube МОН доступно 1298 уроків для учнів 5-11 класів та 239 – для учнів початкової школи. Завершується трансляція уроків для 1-4 класів, а навчання для учнів базової та старшої школи триватиме ще 2 тижні.

Усі уроки залишатимуться доступними на YouTube МОН. Учні зможуть їх використовувати у випадку вимушеного пропуску занять. Відео також стануть у нагоді учням, що складатимуть ЗНО, адже тестування передбачає перевірку знань за період усього навчання у школі.

Загалом упродовж останніх 8-ми тижнів відео Всеукраїнської школи онлайн лише на YouTube МОН набрали понад 15,6 млн переглядів. Більше половини – 50,3% учнів – навчалися з мобільних телефонів, а 38,3% – з комп’ютерів.

Докладніше: bit.ly/2McmyMq

#ВчимосьВдома

четверг, 28 мая 2020 г.

Заповнюємо класні журнали: мінісловник дистанційного навчання за новим правописом


Оскільки під час дистанційного навчання ми працювали на різних платформах, не зайвим буде пригадати правильне написання деяких слів.
Невеличкий словничок для заповнення класного журналу (за оновленим правописом):

пятница, 22 мая 2020 г.

МОН затвердило оновлений графік проведення ЗНО у 2020 році

Під час тестування учні  та інструктори  будуть  забезпечені  захисними масками, а пункти  проведення ЗНО - антисептиками.

Пробне ЗНО відбудеться 15-17 червня

Український центр оцінювання визначив нові дати проведення пробного незалежного оцінювання.
Про це йдеться в наказі №70 від 21 травня, повідомили на сайті центру.
Так цього року пробне ЗНО відбудеться:
  • 15 червня – українська мова і література.
  • 17 червня – історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, а також англійська, німецька, французька та іспанська мови.
Адреси та дати проведення пробного ЗНО розмістять 1 червня в особистих кабінетах зареєстрованих учасників на сайті відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти
Нагадаємо, також визначені нові дати проведення ЗНО-2020 зі всіх предметів.
Ілюстрація: УЦОЯО
Джерело:nus.org.ua

четверг, 14 мая 2020 г.

Як зменшити стрес та тривожність у дітей – поради для батьків


Порадник доступний на сайті фонду або в документі нижче.
“Важливо пам’ятати, що в реагуванні на стресові події діти дивляться на дорослих. Тому обговорення з дітьми їхніх страхів, спільні релаксаційні вправи, навчання їх корисних методів долання та створення відчуття комфорту можуть допомогти зменшити тривожність”, – зазначають розробники.
У документі нижче зібрані поради для батьків, активності та ігри, які допоможуть заспокоїти дитину, контролювати її емоції та посилити відчуття захищеності:
Завантажити документ
Нагадаємо, ГО “Смарт освіта” та Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) в Україні за підтримки Міністерства освіти і науки розробили уроки для 6-10 класів про COVID-19. Уроки доступні на спеціальній сторінці сайту.
Також ГО “Смарт освіта” спільно з Міністерством освіти і науки розробили посібник із методичними рекомендаціями для початкової, основної та старшої шкіл щодо дистанційного навчання.
Джерело: nus.org.ua

суббота, 9 мая 2020 г.

ЗНО-ДПА: що варто знати в період карантинної невизначеності

Випускний клас, закінчення школи, державна підсумкова атестація й зовнішнє незалежне оцінювання – ці моменти природно хвилюють учнів і батьків. Але цьогорічним випускникам дісталося особливе випробування – пандемія коронавірусу, загальнодержавний карантин, через який з 12 березня школи закриті, навчання відбувається в дистанційному режимі, а ДПА (ЗНО) перенесено.
Ще на початку квітня Міністерство освіти і науки оприлюднило два варіанти проведення ЗНО і вступної кампанії залежно від епідемічної ситуації. За першим сценарієм, якщо карантинні обмеження будуть зняті до початку червня, то основна сесія ЗНО відбудеться з 25 червня до 17 липня. Якщо ж карантин триватиме до початку серпня – основна сесія ЗНО буде з 17 серпня до 4 вересня. На тій же сторінці МОН можна знайти й інші відповіді на запитання випускників.
Тим часом до МОН звучали звернення й заклики скасувати цьогорічне ЗНО. Представники міністерства й експерти роз’яснювали, що ЗНО – єдиний механізмзагальнодержавного вимірювання рівня знань випускників шкіл і єдиний спосіб справедливого доступу до вищої освіти, який подолав корупцію під час вступу до університетів.
Заступник міністра освіти і науки Єгор Стадний у своєму відеозверненні наголосив: "ЗНО – не просто засіб уникнення корупції під час вступу до вишів, в умовах пандемії ЗНО набагато безпечніше, ніж вступні іспити. Адже ЗНО відбувається зазвичай за місцем проживання. А для складання вступних іспитів дітям (переважно з батьками) доведеться їхати до інших міст і перетинатися зі значно більшою кількістю людей, ніж у разі стандартної процедури ЗНО із 15-ма учасниками і 2-ма інструкторами в одній аудиторії".
“Минулого року на бакалаврат вступили 145 тисяч абітурієнтів. Кожен із них подавав по кілька заяв. Загалом – 870 тисяч+ заяв.
Майже 70% усіх заяв були подані до університетів 5-ти міст: Києва, Харкова, Львова, Дніпра та Одеси.
Якби хтось наважився скасувати ЗНО, сотні тисяч абітурієнтів та їхніх батьків по кілька разів їздили би в інші міста для складання вступних іспитів. Вони б у великій кількості збиралися в аудиторіях”, – наголосив Стадний.

Через невизначеність із карантинними обмеженнями і їх тривалістю, за які відповідальні уряд і Міністерство охорони здоров’я, МОН і відповідальний за проведення ЗНО Український центр оцінювання якості освіти не мали можливості давати точні відповіді на багато питань, які турбували випускників і їхніх батьків.

Однак, реагували, як могли: зробили докладне відео про процедуру ЗНО (адже пробне ЗНО через карантин перенесене), дозволили змінити місце складання ЗНО на ближче і зручніше до теперішнього місця перебування або проживання учасника.
Окрім того, внесли зміни в наказ МОН, якими фактично зробили доступною реєстрацію на додаткову сесію ЗНО всіх, хто через карантинні обмеження не зареєструвався на основну сесію (у попередні роки реєструватися на додаткову сесію мали змогу дуже обмежене коло випускників).
Однак, зовнішнє незалежне оцінювання – загальнонаціональна подія, у якій щороку беруть участь понад 300 тисяч учасників і тисячі педагогів, залучених до роботи в аудиторіях, перевірки робіт тощо. Це складна система забезпечення безпеки, доброчесності, захисту інформації – навіть без коронавірусних викликів. У таких складних процесах ухвалення рішень сьогодні на завтра – неможливе, бо імплементація цих рішень потребує часу.
Тому днями т.в.о. міністра освіти і науки Любомира Мандзій підписала наказ, який передбачає, що до 21 травня мають бути визначені нові дати ЗНО. Тягнути більше немає куди. Нагадаємо – МОН мало два базових сценарії: якщо карантин закінчиться до початку червня – основна сесія ЗНО буде з 25 червня до 17 липня; якщо карантин затягнеться довше – з 17 серпня до 4 вересня.
За інформацією “Нової української школи”, наразі базовий сценарій уряду, МОН і МОЗ – провести ЗНО в червні. Карантинні обмеження в країні поступово знімаються з 12 травня (згідно з рішенням уряду), епідемічна ситуація контрольована, головний санітарний лікар Віктор Ляшко стверджує, що Україна пройшла пік захворюваності, та й інші урядовці прогнозують зниження кількості інфікованих або щонайменше контрольований приріст.
Проте є важлива передумова проведення ЗНО, і вона залежить від рішення уряду – має бути в повному обсязі відновлена робота громадського транспорту, зокрема й між населеними пунктами.
“Насправді, щороку школи й місцеві влади організовують підвезення дітей, особливо із сільських територій, до місць проведення ЗНО шкільними автобусами, – розповідають сайту НУШ в одному з обласних департаментів освіти. – Але нерідко трапляється так, що це лягає на плечі батьків. Тому відновити роботу громадського транспорту до проведення ЗНО було б справедливо”.
Ще одна важлива умова проведення ЗНО з відповідальною турботою про здоров’я й безпеку учасників – забезпечення масками, дезінфекційними засобами та милом у пунктах тестування. За інформацією сайту НУШ, МОЗ днями передало регламент проведення ЗНО в нинішніх умовах до МОН. До нього є низка питань, і документ ще доопрацьовується.
Водночас, уряд за запитом МОН опрацьовує питання забезпечення учасників і пунктів тестування всім необхідним для захисту й дезінфекції – прораховують потреби і вартість. Долучитися до цього, готові міжнародні донори, Зокрема, Представництво Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні висловило готовність підтримати МОН у проведенні ЗНО в Україні. Але для їх підключення має бути рішення уряду – чітко озвучені потреби, розподіл відповідальності й повноважень.
Якщо ж епідемічна ситуація чи (не)готовність уряду забезпечити всі необхідні умови не дозволить безпечно провести ЗНО в червні, й основна сесія відбудеться все ж у серпні – викликів і складнощів побільшає. Нагадаємо, ЗНО як зовнішнє тестування – не лише засіб доступу до вищої освіти, а й виконує функцію Державної підсумкової атестації. Без її результатів 11-класникам не можуть видати документ про завершення повної загальної середньої освіти.
ЗНО подолало корупцію під час вступу у виші й балансує суб’єктивне оцінювання в школах. Воно й має залишитися таким. Але повторимо: здоров’я й безпека – на першому місці. Фото: автор – SimpleFoto, Depositphotos
І від батьків, і від педагогів лунали прохання скасувати цього року ДПА у формі ЗНО та видати випускникам документи про освіту за результатами оцінювання в школі. МОН стійко захищав збереження ДПА у формі ЗНО, і його можна зрозуміти. ЗНО – це єдина реформа, яку українці вважають проведеною й завершеною за роки Незалежності в Україні.
Водночас, довіра до шкільних оцінок досить низька через відсутність чітких критеріїв і непоодинокі випадки недоброчесності чи упередженості. Тоді як довіра до ЗНО й задоволеність українців тим, як воно проводиться, – майже 70%.
Скасування ДПА у формі ЗНО в 11 класі було б ударом по реформі, якого всі сили, причетні до утвердження ЗНО в Україні, воліли і воліють уникнути. Однак, якщо основну сесію ЗНО не буде проведено в червні – скасування ДПА у формі ЗНО доведеться серйозно розглядати.
У разі проведення ЗНО в серпні, видавання документів про освіту цьогорічним одинадцятикласникам затягнеться на вересень 2020 рокуЦе створить колізію, коли в школі буде дві паралелі 11-х класів. На жаль, ми поки не отримали роз’яснень, що робити в такій ситуації. А з погляду чинного законодавства й нормативної бази це неможливо”, – повідомила “Новій українській школі” директорка київської школи №5 Світлана Олексюк.
Отже, залишається чекати визначеного МОН дедлайну, 21 травня, – коли міністерство саме встановило оголосити остаточні дати ЗНО. Важливо, щоб ухвалюючи це рішення, урядовці пам’ятали: здоров’я й безпека – на першому місці. Хоча в історії зі ЗНО дуже хочеться переформулювати Черчилля, якому приписують фразу “Так заради чого ми воюємо?” у відповідь на пропозицію скоротити фінансування культури.
ЗНО подолало корупцію під час вступу у виші й балансує суб’єктивне оцінювання в школах. Воно й має залишитися таким. Але повторимо: здоров’я й безпека – на першому місці.
Іванна Коберник, “Нова українська школа”

четверг, 7 мая 2020 г.

З’явилися нові деталі про заповнення класних журналів: МОН рекомендує

Поки триває карантин і проводиться навчання в дистанційному форматі, учителі намагаються зрозуміти, як заповнювати класний журнал. Міністерство освіти і науки України в короткому відео надало більш детальне роз’яснення щодо цієї теми.
Заповнення журналів відбуватиметься за індивідуальним графіком школи.
Класні журнали заповнюються відповідно до календарно-тематичного планування згідно з розкладом.
Під час заповнення можна використовувати нотатки й замітки, які були зроблені в довільній формі під час карантину.

-Семестрове оцінювання здійснюється на підставі тематичного оцінювання.
-Річне оцінювання проводиться за результатами семестрових оцінок.
-Журналі обліку замін не заповнюється.
-Дати та зміст уроків записуються відповідно до календарно-тематичного планування та свого розкладу.
-Рекомендації Міністерства освіти на своїй сторінці у фейсбуці прокоментував заступник директора з навчально-виховної роботи Володимир Онацький.

"МОН надало роз’яснення щодо заповнення класних журналів. Досить грамотно, компетентно. Є певні нюанси, які керівникам навчальних закладів потрібно врахувати. Тому на це звертаю увагу", – зазначив пан Онацький.
Він більш розширено пояснив декілька пунктів, зокрема:
Оцінки переносяться із власних записів та електронних журналів.
На підставі поточних оцінок та контрольних робіт виставляються тематичні. Оскільки педагоги проводили контрольні у вигляді тестувань, відповідно те ж саме і фіксується в змісті (Контрольне тестування).
На підставі тематичних, отриманих під час другого семестру, виставляється семестрова.
Може виникнути питання щодо відсутності оцінок та неможливості виставити тематичну. У такому разі необхідно діяти відповідно до традиційних правил. Якщо учень не навчався впродовж карантину та не має оцінок, то ставиться «н» з позначенням «п/п» на сторінках відвідування, а також на предметних сторінках. Тематична ставиться «н/а» і не враховується під час виставлення семестрової.
Заміни в період карантину не оплачуються, тому, якщо вчитель викладав за вакансією, то потрібно було внести ці години до основного навантаження з урахуванням наказу №102.


понедельник, 4 мая 2020 г.

Як батькам зберегти позитивний емоційний стан дітей на карантині – 5 порад від ЮНІСЕФ

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) склав 5 коротких порад батькам, як зберегти позитивний емоційний стан дітей під час карантину.

Нижче подаємо переклад інфографіки від ЮНІСЕФ.
1. Говоріть про поведінку, яку ви хочете бачити. Використовуйте позитивний тон і слова, коли говорите з дитиною. Наприклад: “Будь ласка, прибери свої речі”. Замість: “Не роби безлад”.
2. Усе залежить від подачі. Зриваючись на крик до своєї дитини, ви самі роздратовуєтесь і збільшуєте в неї рівень тривоги і стресу. Більше називайте дитину по імені. Говоріть у спокійній манері.
3. Будьте реалістами. Чи може дитина робити те, про що ви її просите. Дитині дуже важко зберігати спокій/бути спокійною протягом цілого дня, але, можливо, їй вдасться посидіти спокійно упродовж 15 хвилин, поки ви розмовляєте по телефону.
4. Хваліть дитину, коли вона поводиться добре. Постарайтеся відзначати все, що ваша дитина зробила добре. Можливо вона цього не показує, але ви ще обов’язково це побачите. Дитина переконається, що ви помічаєте це і піклуєтесь про неї.
5. Допоможіть підліткам залишатися на зв’язку. Підліткам особливо важливо спілкуватися з друзями. Допоможіть своїй дитині бути в контакті через соціальні мережі, або надайте інші для безпечної дистанції способи. Це те, що ви можете робити також разом!

Що робити освіті під час карантину – відповідає МОН

Міністерство освіти і науки дало відповіді на поширені запитання щодо роботи освітніх закладів під час карантину. Опублікували їх на fb-сторінці очільниці МОНЛюбомири Мандзій. Нижче подаємо усі відповіді.
– Коли почнуть працювати дошкільні заклади?
Заклади дошкільної освіти відновлять роботу відповідно до урядової дорожньої карти виходу країни з карантину та з урахуванням епідеміологічної ситуації.
– Як відбуватиметься зарахування до 1 класу?
Зарахування до 1 класу буде відбуватися без конкурсу на підставі сканованих копій документів, надісланих до закладу електронною поштою. Оригінали документів необхідно подати після завершення карантинних обмежень. Інформацію про терміни та способи подачі документів засновники мають оприлюднити на вебсайтах своїх закладів. Медичну довідку також можна оформити та подати до навчального закладу після завершення карантину.
– Як оцінювати дітей у 1-4 класах?
Для учнів початкової школи застосовується формувальне, підсумкове оцінювання. У 1-2 класах бальних оцінок не ставимо, а заповнюємо свідоцтво досягнень. Підсумкове оцінювання здійснюється з урахуванням результатів оцінювання в першому семестрі, січні-березні 2020 року та результатів навчання з використанням дистанційних технологій у період карантинних обмежень.
– Як переводити учнів до наступного класу?
Переведення до наступного класу здійснюється на підставі результатів підсумкового (семестрового та річного) оцінювання згідно з рішенням педагогічної ради закладу.
– Як виставляти річне та підсумкове оцінювання дітям, які не мають засобів дистанційного навчання або не виходять на зв’язок?
Семестрове оцінювання для таких учнів має формуватися з урахуванням очного навчання до впровадження карантинних обмежень. Рекомендуємо вчителям зважено і неформально підходити до виставлення оцінок за семестр учням, які з вагомих причин не змогли навчатися дистанційно і пропустили більшість навчальних занять під час карантину.
– Як бути вчителю та школі, якщо батьки учня відмовляються від дистанційної форми освіти під час карантину (аргументують це тим, що вчитель має вчити учня в телефонному режимі)?
У сьогоднішніх умовах ми використовуємо різні технічні засоби для організації освітнього процесу. Якщо учень немає інших технологій, то і звичайний телефонний зв’язок може слугувати інструментом для взаємодії між учителем та учнем.
– Як і коли слід заповнити шкільні журнали?
Шкільні журнали педагоги заповнюють після закінчення карантину (або послаблення карантинного режиму) згідно з розкладом, який має розробити дирекція закладу. Рекомендуємо зробити це на початку червня. Усі дані вносимо відповідно до календарно-тематичного планування та згідно з розкладом.
– Як виставляти підсумкові оцінки з фізкультури, трудового навчання, музики?
За результатами першого семестру та з урахуванням оцінок, отриманих до 12 березня. Якщо учні під час карантину виконували завдання з таких предметів, то відповідні результати також слід враховувати. Не варто вимагати запису виконання завдань із цих дисциплін у разі відсутності в учнів технічних можливостей.
– Як закінчити навчання учнів на індивідуальній (педпатронаж) формі та виставити оцінювання?
Для учнів, які здобувають освіту за однією з індивідуальних форм (педагогічний патронаж, сімейна (домашня), екстернат), у 2019/2020 навчальному році навчання завершується дистанційно. Підсумкове оцінювання здійснюється за процедурами семестрового та річного оцінювання.
– Як закінчиться навчальний рік для шкіл у 2019/2020 році?
Освітній процес завершиться дистанційно. Навчальні заняття для учнів триватимуть до кінця травня. Як і всі попередні роки, навчальний рік у школах триватиме до 1 липня для всіх учнів, окрім одинадцятикласників. Свідоцтва про здобуття повної загальної середньої освіти 11-класники отримають після складання ЗНО.
– Коли закінчиться навчальний рік у позашкіллі?
Діяльність закладу позашкільної освіти регламентується планом роботи закладу, який складається на один рік, освітній процес організовується в межах навчального року. У зв’язку із епідеміологічною ситуацією в Україні, тривалість навчального року в позашкіллі продовжуватись не буде.
– Коли відбуватиметься коригувальне навчання?
Коригувальне навчання проводиться у вересні 2020/2021 навчального року. Тривалість визначатиме школа безпосередньо для кожного класу залежно від того, як учні опанували матеріал.
– Чи може вимагати директор школи звіт від учителя про організацію дистанційного навчання?
Так, має право, бо за організацію освітнього процесу в закладі відповідає директор школи. Звітність про проведені заняття з учнями з використанням дистанційних технологій школа може організувати у прийнятній формі. Ми рекомендуємо школам мінімізувати звітність учителів про проведені заняття.
– Чи мають право органи місцевого самоврядування вимагати від учителя звіт про проведення дистанційного навчання?
Ні. Звіт від учителів може вимагати тільки директор школи. Місцеві органи влади не мають права вимагати звітування від педагогічних працівників про організацію освітнього процесу з використанням дистанційних технологій.
– Як в умовах карантину директору провести річний звіт?
Річний звіт про роботу директора школи може бути оприлюднений на сайті закладу освіти. МОН перегляне накази №55 від 28 січня 2005 року та №178 від 23 березня 2005 року, які регламентують порядок проведення звітування керівників закладів освіти та забезпечить внесення врахованих змін.
– Як бути з відпустками вчителів, які залучені у видачі свідоцтв та в проведенні ЗНО?
Для вчителів, які долучені до проведення ЗНО, розклад відпусток має бути відкоригованим. Якщо педагоги не використають усі дні відпустки під час літніх канікул, вони можуть скористатися іншим канікулярним часом або наприкінці року отримати компенсацію за невикористані дні. Усі інші педагогічні працівники йдуть у відпустку за розкладом.
– Як і коли відбуватиметься ЗНО?
Основну сесію ЗНО заплановано провести з 25 червня до 17 липня. До цього часу буде проведено пробне ЗНО. Тестування відбуватиметься з дотриманням соціального дистанціювання та забезпеченням індивідуального захисту учасників. Якщо епідеміологічна ситуація не дозволить провести ЗНО у червні-липні, будуть ухвалені відповідні управлінські рішення, про що повідомлять усіх випускників, батьків та освітян.
– Чи будуть проведені останні дзвоники та випускні?
Постановою уряду загальнонаціональний карантин продовжений до 11 травня. Ми рекомендуємо утриматися від проведення масових заходів, зокрема – останніх дзвоників та випускних вечорів. Здоров’я наших учнів – важливіше.
– Коли будуть видані документи про освіту?
До 15 червня 2020 року школи мають завершити оформлення: свідоцтв про здобуття базової середньої освіти; свідоцтв досягнень та табелів навчальних досягнень. Випускники 11 класів документ про здобуття освіти отримають після результатів ДПА. Якщо учні 1-8, 10 класів не планують навчатися в іншому закладі освіти, ми рекомендуємо школам надіслати копії документів учням електронною поштою, а оригінали документів видати у вересні 2020/2021 навчального року.
– Коли розпочнеться вступна кампанія?
Вступна кампанія розпочнеться після завершення ЗНО.
– Чи будуть літні пришкільні табори?
Організація літніх шкільних таборів – це відповідальність органів місцевого самоврядування. Наразі відповіді на це запитання немає, адже невідомо, як розвиватиметься ситуація з COVID-19.
– Як організувати військово-польові збори?
Заклади освіти, які у 2016 році врахували методичні рекомендації МОН щодо викладання предмету “Захист Вітчизни” та передбачали проведення військово-польових зборів після 10 класу, цього року можуть організувати проведення восени 2020 року.
Закладам, в яких було передбачено проведення зборів під час вивчення предмету в 11 класі, рекомендуємо у зв’язку з пандемічною ситуацією провести оцінювання військового навчання через автоматичне виставлення оцінки за підсумками поточних оцінок упродовж року або провести онлайн-тестування за темами військово-польових навчань.
– Чи будуть відбуватись виплати молодим вчителям?
З огляду на зміни до держбюджету, виплати молодим вчителям на 2020 рік призупинено.
– Чи має право адміністрація школи проводити анкетування дітей і батьків щодо роботи вчителів під час дистанційної форми навчання в умовах карантину з метою оцінювання педагогічної діяльності працівників?
МОН не проводить та не планує проводити жодного оцінювання педагогічної діяльності працівників під час карантину. Що стосується закладу освіти, то, відповідно до порядку проведення моніторингу, засновник може організувати локальний моніторинг педагогічної діяльності у своєму навчальному закладі. Це не заборонено.
– Чи зможуть учителі пенсійного віку отримати оздоровчі виплати під час переведення на роботу за контрактом?
Переведення на строкові договори здійснюється зі збереженням усіх попередніх умов праці, які були до цього.
– Доплата за престижність становить 5%, директор школи пояснює це браком коштів. Коли вчителям можна буде розраховувати на цю надбавку в розмірі 30%?
Відповідно до законодавства, доплата за престижність встановлюється у розмірі від 5-30%. Якщо педагогам виплачують лише 5%, то це пов’язано з неефективною шкільною мережею в межах цієї території. Для підвищення обсягу доплати слід аналізувати та оптимізувати мережу.
ДЖЕРЕЛО:Міністерство освіти і науки