Здорова самооцінка важлива для людини, впливає на її стан і поведінку. Вона починає формуватися ще у 2-3 роки.
Діти зі здоровою самооцінкою впевнені в собі, не бояться пробувати нове, уміють пишатися своїми досягненнями, а також уміють справлятися з помилками.
І батьки відіграють у її формуванні дуже значиму роль.
Як допомогти дитині підвищити свою самооцінку? Ділимося кількома порадами:
👇
✅Учить дитину робити щось нове.
Кататися на велосипеді, ліпити з глини чи малювати – заохочуйте дитину спробувати щось нове. Спочатку показуйте і допомагайте. Поступово дозволяйте дитині зробити все самостійно, навіть, якщо вона робить помилки. Пояснюйте, що помилка – це не катастрофа, і потрібно спробувати ще раз. Пояснюйте, що потрібно старатися, але не обов’язково все має бути ідеально.
✅Хваліть зусилля дитини.
Важливо хвалити дитину не лише за результат роботи (наприклад, отриману грамоту на змаганнях), але і за старання та прогрес. Скажіть, що ви пишаєтеся, що дитина щодня робить зарядку чи бігає, навіть якщо поки вона не отримала за це медаль.
✅Будьте чесними.
Не потрібно казати дитині, що вона виступила чудово, якщо це було не так. Діти дуже добре відчувають обман, і потім просто не довірятимуть вам. Краще скажіть: «Так, це був не найкращий твій виступ. Але я пишаюся тим, що попри невдале виконання одного елементу ти не зупинився і продовжив виступ. Завтра все обов'язково вийде».
✅Зосередьтеся на сильних сторонах.
Зверніть увагу на те, що подобається вашій дитині і що в неї гарно виходить. Якщо дитина захоплюється математикою, не варто сварити її за посередність в хімії. Дитина не може однаково захоплюватися всім.
✅Дозволяйте дитині допомагати іншим.
Самооцінка зростає, коли дитина відчуває значущість своєї роботи для інших. Дитина може допомогти вам у приготуванні вечері чи намалювати листівку для брата.
📒Використане джерело: https://kidshealth.org/
Комментариев нет:
Отправить комментарий