вторник, 27 декабря 2016 г.

Конкурс «Напиши завдання улюбленій грі»

Гра «Сояшник»/«Геліантус» оголошує конкурс на авторське завдання для улюбленої гри. У конкурсі можуть брати участь школярі (учасники гри), учителі, батьки учасників. Підсумки підводитимуться окремо по кожній з трьох категорій учасників.

Завдання має відповідати загальній тематиці гри. Воно має бути у тестовій формі з вибором одної правильної відповіді з п’яти запропонованих. У кожній конкурсній роботі має бути:
    1) прізвище, ім’я, по батькові учасника;
    2) регіон, район, школа, клас (для учнів);
    3) конкурсе завдання;
    4) правильна відповідь на завдання;
    5) джерело інформації, де можна підтвердити правильну відповідь;
    6) клас, для якого укладене дане завдання.

Завдання надсилайте електронною поштою helianthus.gra@gmail.com у документі MS Word з 01 вересня 2016 року до 04 березня 2017 року.
Переможці будуть визначені методичною комісією гри й нагороджені призами оргкомітету.

вторник, 29 ноября 2016 г.


       За місяць розпочнеться реєстрація на пробне ЗНО

Участь у пробному ЗНО є важливою складовою підготовки до тестування. Кожен охочий може ознайомитися із процедурою ЗНО та психологічно налаштуватися на його проходження. Більше інформації про проведення пробного ЗНО ви можете знайти на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.

воскресенье, 20 ноября 2016 г.

20 листопада - Всесвітній день дитини


 20 листопада вважається Всесвітнім днем дитини. Офіційно це свято з'явилося в 1954 році завдяки відповідному рішенню Генеральної Асамблеї ООН, яка звернула увагу всього людства на необхідність досягнення взаєморозуміння з дітьми та забезпечення благополучних умов для їх життя.
Свято також відзначається в день, коли Організація Об'єднаних націй прийняла декларацію прав дитини. Це відбулося в 1959 році. Крім того, 20 листопада 1989 року була підписана міжнародна конвенція про права дитини.


Що треба для щастя й усмішки дитини?
Щоб сонце ласкаве нас гріло щодня.
Оселя затишна й чуйна родина,
Мамина пісня щоб завжди жила.

Щоб зорі вночі у вікно зазирали,
Сади буйним цвітом цвіли навесні,
Пташки від зорі до зорі щебетали,
Бажання збувались великі й малі.

Щоб небо не плакало з горя важкого,
Земля не здригалась від туги й жалю.
Бажаємо щастя простого й земного,
В добрі хочу бачить Вкраїну свою.

среда, 16 ноября 2016 г.


📚 Вітаю всіх студетів із їх професійним святом! 📚



Уряд своїм розпорядженням рекомендував перенести робочі дні у 2017 році

Сьогодні, 16 листопада, Кабінет Міністрів України прийняв розпорядження «Про перенесення робочих днів у 2017 році». Проект акта на засіданні Уряду представив Міністр соціальної політики Андрій Рева.
Зокрема, документом рекомендовано у 2017 році для працівників підприємств, установ та організацій, яким установлено п’ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями (субота і неділя), за винятком органів Пенсійного фонду України, Українського державного підприємства поштового зв’язку «Укрпошта», Державної казначейської служби та банківських установ, перенести робочі дні:
– з понеділка 8 травня на суботу 13 травня;
– з п’ятниці 25 серпня – на суботу 19 серпня.
Запропоноване перенесення робочого дня сприятиме раціональному використанню робочого часу, створенню сприятливих умов для святкування у 2017 році 9 травня – Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (День перемоги) та 24 серпня – Дня Незалежності України і не спричинить зменшення тривалості робочого часу впродовж року, обсягів виробництва та надходжень податкових і обов’язкових платежів до бюджетів усіх рівнів.

понедельник, 14 ноября 2016 г.

Конкурс підручників для 9 класів розпочнуть незабаром

Міністерство освіти і науки повідомляє, що конкурсний відбір проектів підручників для 9 класу загальноосвітніх навчальних закладів буде розпочато найближчим часом. Про це йдеться в листі МОН до потенційних учасників конкурсу підручників.
Зокрема, у відомстві зазначають, що міністерством уже затверджено Положення про конкурсний відбір проектів підручників для 9 класу, а конкурсний відбір буде оголошено одразу після його державної реєстрації в  Міністерстві юстиції.
Планується, що подання комплектів конкурсних матеріалів триватиме до 26 грудня 2016 року

Опитування на тему "Медіаграмотність, демократичні цінності та громадська активність школярів" серед школярів-підлітків не проводитиметься, оскільки лист-рекомендація відкликаний Міністерством освіти 

Опитування на тему "Медіаграмотність, демократичні цінності та громадська активність школярів" серед школярів-підлітків не проводитиметься, оскільки лист-рекомендація відкликаний Міністерством освіти. Про це йдеться в заяві відомства щодо ситуації, яка сталась після розголосу інформації про рекомендоване МОН опитування серед школярів, де дітей просили визначити свою позицію стосовно суперечливих тверджень.
Зокрема, школярам було запропоновано визначити свою позицію щодо таких питань, як: "Українська і російська культура абсолютно однакові", "Україна і Росія мають бути однією державою", "Україна залишається повністю незалежною позаблоковою державою чи Україна стає частиною великого союзу, який включає Росію", "Україна розпадається на декілька окремих держав".
У Міністерстві освіти наголошують, що лист МОН щодо ідентичного опитування вже надсилався місцевим органам управління освітою минулого року, а опитування було проведено українським центром вивчення громадської думки "Соціоінформ".
"Дослідження проводилося для міжнародної мультидисциплінарної консультаційної компанії НІРАС, у  рамках програми формування медіаграмотності серед школярів, що фінансується Міністерством закордонних справ Данії. Тоді ж анкеті з ідентичними питаннями було надано сертифікат Українського науково-методичного центру практичної психології і соціальної роботи НАПН України, дія якого закінчилась 30 червня 2016 року", - повідомили в МОН.
Разом з тим, у міністерстві підкреслюють, що під час минулого опитування 90% дітей опитувалися українською мовою. Рішення про наявність російськомовної анкети було прийнято соціологами, адже під час соціологічних опитувань, з метою отримання максимально правдивих та відвертих відповідей, інструментарій пропонується мовою, зручною для респондента.
"Російськомовна анкета надавалась за бажанням людини, яка проходила опитування, щоб вона відповідала тією мовою, якою їй комфортніше. В анкеті подавався перелік ціннісних тверджень різного спектру, а не лише ті, що представлені в медіа та соцмережах", - йдеться у заяві МОН.
Також у відомстві наголошують, що критики опитування не згадували про твердження з анкети: "Я б хотів(ла), щоб Україна увійшла в ЄС", "Школярі повинні брати участь в самоуправлінні школою", "Демократія неможлива без хорошої, вільної журналістики","Я вірю, що окремо взята людина може впливати на суспільство, в якому живе", "Демократія неможлива без вільної журналістики".
У Міносвіти зазначають, що попереднє опитування показало переважаючу патріотичну і демократичну налаштованість української молоді, зокрема, 47% опитаних підлітків бачать Україну частиною Європейського Союзу.
У відомстві повідомили, що посадовцю МОН, який рекомендував проведення опитування в школах, оголошено догану.

У МОН обіцяють скоротити паперообіг у школах


Міністерство освіти і науки планує скоротити кількість листів, що надсилаються школам та місцевим органам управління освітою. Про це йдеться в роз'ясненні відомства щодо опитування школярів на тему "Медіаграмотність, демократичні цінності та громадська активність школярів", яке викликало резонанс у суспільстві.
У Міністерстві освіти наголошують, що скорочення кількості листів до управлінь освіти та навчальних закладів відбуватиметься в рамках проекту "Діти та папери: як досягти балансу в школі?", який спрямований на системну дебюрократизацію освітнього процесу.
Зокрема, після підбиття підсумків проекту, планується повністю змінити логіку спілкування між місцевими департаментами та МОН, що дасть змогу значно зменшити паперообіг в системі освіти.
Коментуючи ситуацію з скандальним опитуванням школярів, міністр освіти і науки зазначила, що посадовець МОН, не розібравшись у деталях, продублював лист, що МОН розсилало ще минулого року.
"Це реальна проблема, враховуючи, що це вже третій технічний прорахунок за останні півтора місяці. Уже очевидно, що це питання треба вирішувати на іншому - системному рівні. Не лише в школі, а й у міністерстві забагато паперів. Увага розпилюється, а якість роботи падає. Зараз ми працюємо над дебюрократизацією у сфері освіти - будемо повністю змінювати логіку спілкування з місцевими органами влади, школами тощо. Це точно піде на користь усім", - зазначила Лілія Гриневич.
Як відомо, зараз триває другий етап проекту "Діти та папери: як досягти балансу в школі?", після його завершення МОН планує узагальнити його результати та запропонувати зміни, що мають дебюрократизувати освітній процес.

вторник, 8 ноября 2016 г.



Щороку,  9 листопада, у день вшанування пам'яті Нестора-Літописця, Україна традиційно відзначає День української писемності та мови. 📖
9 листопада 1997 року вперше відзначили День української писемності та мови. Нестор вважається автором та упорядником «Повісті минулих літ» про Київську Русь, яка поклала початок вітчизняній історіографії.
У цей святковий день бажаю вам щастя, взаємного розуміння і допомоги. Нехай у вашому житті буде безліч нових відкриттів та здобутків в ім’я України.

Зі святом, друзі!

воскресенье, 6 ноября 2016 г.

На Українському радіо відбудеться традиційний радіодиктант національної єдності


9 листопада, у День української писемності та мови, на Українському радіо відбудеться шістнадцятий радіодиктант національної єдності. Акція має на меті об’єднати всіх небайдужих навколо українського слова.
Для того, щоб стати учасником, окрім бажання, необхідно мати аркуш паперу, ручку,  радіоприймач, комп’ютер, планшет або телефон з виходом в Інтернет. Об 11 годині на Першому каналі Українського радіо почнеться годинна радіопрограма, присвячена акції: йтиметься про історію радіодиктанту, його учасників, умови написання, а об 11:30 прозвучить власне текст.
Диктуватиме доцент Київського університету ім. Б.Грінченка Олександр Авраменко.
Українське радіо запрошує всіх охочих не лише долучитися і написати диктант, але й стати своєрідними співорганізаторами акції: створити свій власний осередок диктанту – зібратися родиною, колективом чи організувати написання за місцем роботи чи навчання, адже мета акції не перевірка грамотності, а єднання!


За умовами акції, кожен може надіслати диктант на перевірку на Українське радіо. Для цього треба скористатися звичайною поштою або електронною.
Паперові листи треба надсилати на адресу Хрещатик, 26, Київ – 1, 01001; електронні – rd@nrcu.gov.ua .
У випадку паперових версій, перевірятимуться лише диктанти, надіслані 9 і 10 листопада (за поштовим штемпелем). Електронні листи мають містити відскановані чи сфотографовані копії написаних від руки диктантів і бути надісланими не пізніше 12:00 10 листопада.

вторник, 1 ноября 2016 г.

Календар учителя: 

Навчальний рік у 2016-2017 роках триватиме 273 дні, 108 з них – вихідні

2016-2017 навчальний рік у школах, гімназіях та інших навчальних закладах почнеться в четвер 1 вересня 2016 року і триватиме до 26 травня 2017 року включно. Загальна тривалість навчального року складе 273 днів, з яких 165 днів будуть навчальними, а 108 днів припадуть на канікули, вихідні та свята.
Червоним кольором у календарі виділено вихідні та святкові дні
Зеленим кольором виділені дні канікул

Усього протягом 2016-2017 навчального року буде 165 навчальних днів і 108 вихідних.

Вересень 2016 року: усього днів – 30, навчальних днів 22, вихідних днів – 8.
Жовтень 2016 року: усього днів -31, навчальних днів – 19, вихідних днів – 12.
Листопад 2016 року: усього днів – 30, навчальних днів – 18, вихідних днів – 12.
Грудень 2016 року: усього днів – 31, навчальних днів – 17, вихідних днів – 14.
Січень 2017 року: усього днів – 31, навчальних днів – 16, вихідних днів – 15.
Лютий 2017 року: усього днів – 28, навчальних днів – 20, вихідних днів – 8.
Березень 2017 року: усього днів – 31, навчальних днів – 17, вихідних днів – 14.
Квітень 2017 року: усього днів – 30, навчальних днів – 19, вихідних днів – 11.
Травень 2017 року: усього днів – 31, навчальних днів – 17, вихідних днів – 14.

Звертаємо вашу увагу, що навчальний календар на 2016-2017 рік є рекомендаційним. Зазначені строки можуть відрізнятися і бути змінені.
Канікули в 2016- 2017 навчальному році
Згідно з рекомендаціями міністерства освіти в навчальних закладах будуть встановлені такі дати канікул у 2016-2017 навчальному році.
Осінні канікули в 2016- 2017 навчальному році розпочнуться 29 жовтня 2016 року і завершаться 6 листопада 2016 року. Тривалість осінніх канікул 2016 складе 9 днів.
Зимові новорічні канікули у 2016 2017 навчальному році розпочнуться 24 грудня 2016 року і триватимуть до 8 січня 2017 року. Тривалість зимових канікул складе 16 днів.
Весняні канікули в 2016 2017 навчальному році почнуться 25 березня 2017 року і триватимуть до 2 квітня 2017 року. Тривалість весняних канікул складе 9 днів.
Літні канікули в 2017 році розпочнуться 27 травня 2017 року і триватимуть до 1 вересня 2017 року.

 Додаткові канікули для першокласників можуть бути введені з 18 по 26 лютого 2017 року. Крім того в учнів у навчальних закладах вихідними днями будуть 14 жовтня 2016 року, 8 березня 2017 року, 17 квітня 2017 року, 1-2 травня 2017 року і 9 травня 2017 року.
Також необхідно нагадати, що дати канікул тільки рекомендуються міністерством освіти, а остаточне рішення про терміни і тривалість канікул залишається за педрадою навчальних закладів.
Додаткові канікули або перенесення термінів канікул у школах та інших навчальних закладах можливі з наступних причин:
Низька температура повітря – мінус 25 градусів за шкалою Цельсія для початкової школи; мінус 28 градусів – для середньої школи; мінус 30 градусів для учнів 10 та 11 класів.
Низька температура у навчальних класах. При температурі повітря в навчальних приміщеннях нижче +18 градусів проводити заняття забороняється.
Карантин і перевищення порогу захворюваності. Карантин може бути оголошений в окремій школі, окремому районі, місті чи області при перевищенні епідемічного порогу захворюваності в 25% від загальної кількості учнів.


среда, 26 октября 2016 г.

МОН оприлюднило Умови прийому на навчання до ВНЗ України в 2017 році

Наразі зазначений наказ буде направлений до Міністерства юстиції для державної реєстрації. Лише після цього документ буде затверджено остаточно.

З 1 січня жоден працюючий українець не повинен отримувати зарплату менше 3200 грн

Уряд ініціює двократне збільшення мінімальної заробітної плати – до 3200 гривен. Про це заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, відкриваючи засідання Уряду у середу.
“Ми пропонуємо, щоб у 2017 році мінімальна заробітна плата в Україні дорівнювала 3200 гривень. Ми з вами забезпечимо в країні двократне збільшення мінімальної заробітної плати. Це означає єдине, що з 1 січня жоден громадянин України не буде отримувати менше ніж 3200 грн”, – заявив Володимир Гройсман, презентуючи рішення Уряду.
Прем’єр-міністр зазначив, що ця ініціатива попередньо була обговорена з Президентом України, представниками фракцій коаліції Парламенту, усередині Уряду і було знайдене спільне рішення, яке дає можливість зробити перші кроки з наведення порядку і оцінки праці українських громадян.
Голова Уряду наголосив, що праця українських громадян є недооцінена. У зв’язку з цим, “потрібно створити систему, за якої праця українських громадян розпочне отримувати належну заробітну плату”, – наголосив Володимир Гройсман.
Прем’єр-міністр нагадав, що Уряд напередодні затвердив споживчий кошик, який у 2017 році дорівнюватиме 3200 грн. Таким чином, вперше за 25 років незалежності мінімальна заробітна плата громадян дорівнює реальному, фактичному і юридичному прожитковому мінімуму.
“У країні цього ніколи не було. Люди завжди жили за межею можливого. Вони вдвічі менше отримували кошти, ніж мінімально необхідні для життя”, – зазначив Володимир Гройсман.

До 2020 року учнів із спеціальних шкіл переведуть до інклюзивних класів ЗНЗ

З 1 вересня 2017 року буде припинено набір учнів до підготовчих та перших класів спеціальних шкіл (шкіл-інтернатів) та забезпечено умови для навчання цих дітей у спеціальних або інклюзивних класах загальноосвітніх навчальних закладів. Відповідну постанову було затверджено сьогодні, 26 жовтня, на засіданні Кабінету Міністрів України. 

У рамках цієї постанови передбачається, що вже до 2020 року всі українські діти, які навчаються в спеціальних школах (школах-інтернатах) для дітей із затримкою психічного розвитку, поступово перейдуть на навчання до загальноосвітніх навчальних закладів.
Це допоможе забезпечити рівний доступ до якісної освіти дітям з особливими освітніми потребами, сприятиме їхньому успішному навчанню, розвитку та соціалізації. Крім того, вони отримають можливість здобувати освіту, проживаючи в сім’ї.
Перед тим, як перейти на навчання в загальноосвітні заклади, ці діти навчатимуться у спеціальних  підготовчих класах, а вже потім перейдуть у спеціальні та інклюзивні класи загальноосвітніх навчальних закладів, де розвиватимуться поряд зі звичайними дітьми.
Організація їхнього навчання у ЗНЗ буде побудована на основі особистісно орієнтованих методів навчання, з урахуванням індивідуальних особливостей навчально-пізнавальної діяльності таких дітей.
Світовий досвід свідчить, що такі заходи не лише сприяють формуванню толерантного та відкритого суспільства, а й кращому навчанню дітей  із особливими освітніми потребами.
У  поєднанні з корекційно-розвитковою роботою та обов’язковим створенням підготовчого класу, це дасть можливість  забезпечити цим дітям достатню кількість навчальних годин для повноцінного засвоєння навчального матеріалу.
 Інформація МОН

понедельник, 24 октября 2016 г.

VIIІ ВСЕУКРАЇНСЬКА УКРАЇНОЗНАВЧА ГРА “СОНЯШНИК” ВІДБУДЕТЬСЯ 3 БЕРЕЗНЯ 2017 РОКУ

Для Міністерства освіти і науки зрозуміло, що українська мова є одним з основних предметів у навчальному плані і наше завдання зробити цей предмет улюбленим для школярів усієї країни
– заступник Міністра Павло Хобзей

Для реєстрації користуйтеся програмою реєстрації ("Вхід на персональну сторінку").

Розмір оргвнеску за участь у грі становить:
  • до 200 учасників зі школи/об’єднання – 16,50 грн. з одного учасника
  • 201-400 учасників зі школи/об’єднання – 16,00 грн. з одного учасника
  • понад 400 учасників зі школи/об’єднання – 15,50 грн. з одного учасника
Оплата оргвнеску до 31 січня 2017 року.

Шановні колеги! Дорогі школярі та їхні батьки!

З метою впровадження нових форм роботи з обдарованою учнівською молоддю та розвитку творчих здібностей учнів Українською асоціацією викладачів зарубіжної літератури спільно з Творчим об`єднанням «Соняшник» розроблено концепцію проведення щорічної Міжнародної гри зі світової (української і зарубіжної) літератури «Sunflower», яку планується провести 30 листопада 2016 року.для учнів 1-11 класів загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів 

 Законодавче підґрунтя організації та проведення гри «Sunflower» - 2016

Організація та проведення гри «Sunflower» здійснюється відповідно до листа Міністерства освіти і науки України від 06.06.2016 року №  1/9-286 «Про проведення I Міжнародної гри «Sunflower» - 2016» (з текстом листа можна ознайомитися на сайті гри «Sunflower» gra-sunflower.com.ua у розділі «Правила та документи» ).
2. Реєстрація у грі - з 01.09.2016 до 04.11.2016
Участь у грі можуть брати учні 1-11 класів.
Реєстрація на участь у грі здійснюється одним із 2-х шляхів:
- у програмі реєстрації. Сайт гри «Sunflower» gra-sunflower.com.ua → Ваш логін-пароль (у разі відсутності логіну-паролю Ви можете їх отримати в оргкомітеті гри, надіславши листа в довільній формі на електронну адресу оргкомітету gra.sunflower@gmail.com із зазначенням назви закладу, району та області. У відповідь протягом однієї доби Ви отримаєте логін-пароль. Логін-пароль постійні).
за телефонами оргкомітету: (099)-505-20-44, (073)-464-11-65, (067)-789-56-42, (067)-721-46-77.
У 2016-2017 н. р. безкоштовно беруть участь у грі: сироти, напівсироти, діти-інваліди та діти загиблого батька під час АТО. Обов’язково під час реєстрації надішліть на електронну адресу оргкомітету gra.sunflower@gmail.com сканкопії документів, що підтверджують статус дитини-пільговика (для сиріт – копія єдиного квитка про надання пільг дитині, позбавленої батьківського піклування, або ж розпорядження районної/міської адміністрації про встановлення опікунства над цією дитиною; для напівсиріт – копія свідоцтва про смерть одного з батьків і копія свідоцтва про народження дитини; для інвалідів – копія посвідчення про інвалідність або довідка з лікарні про надання інвалідності дитині). Довідки адміністрацій навчальних закладів до розгляду не приймаються!
Увага! Якщо в останні дні реєстрації школа закрита на карантин реєстрація подовжується на два тижні після завершення карантину.
3. Оплата оргвнесків – з 01.09.2016 до 04.11.2016 
Розмір оргвнеску в грі у 2016 році:
- до 200 учасників зі школи/об’єднання - 16,50 грн./учн.;
- 201 - 400 учасників зі школи/об’єднання - 16,00 грн./учн.;
- понад 400 учасників зі школи/об’єднання - 15,50 грн./учн.
З цих коштів у школі на накладні витрати лишається 1,0 грн./учн.
Реєстрація учасників, які беруть участь у грі безкоштовно, оргкомітетом відбувається ЛИШЕ за наявністю довідок, що підтверджують їх пільговий статус. Для цього відправте до 04.11.2016 року до оргкомітету електронною поштою за адресою: gra.sunflower@gmail.com сканкопії відповідних документів із зазначенням класу дитини.
Увага! Прохання уникати сплати оргвнесків Укрпоштою через труднощі з отриманням коштів та ідентифікацією платника.
Оплату проводьте за реквізитами, що зазначені у квитанції у програмі реєстрації або у смс-повідомленні, що надійшло на Ваш мобільний телефон після реєстрації телефоном. 
4. Отримання у районного (міського) методиста завдань гри – з 08.11.2016 р. до 20.11.2016 
Матеріали гри Ви отримуєте у районного (міського) методиста, що опікується питаннями гри «Sunflower». Нагадуємо, що його дані та номери телефонів розміщено на сторінці координатора у програмі реєстрації (сайт гри «Sunflower» gra-sunflower.com.ua → Ваш логін-пароль).
З датою відправки завдань гри районному методисту можна ознайомитися у програмі реєстрації (сайт гри «Sunflower» gra-sunflower.com.ua → Ваш логін-пароль → «Головна»).
5. ГРА! І Міжнародна гра зі світової (української і зарубіжної) літератури «Sunflower» – 30.11.2016 
- Увага! Якщо в день проведення гри школа закрита на карантин, гра відбувається в зручний для адміністрації школи день після відновлення занять.
- Якщо учень не встиг долучитися до заявки від школи, координатор може зробити ксерокопії завдань та бланку відповідей, оплату здійснити на той же рахунок, що й оргвнесок від усієї школи.
- Якщо зареєстрований учасник гри відсутній у день проведення гри, або заповніть бланк відповідей його прізвищем та ім`ям (цей учасник отримує сертифікат) або запропонуйте іншим незареєстрованим учням взяти участь замість нього.
- З повними текстами інструкцій координатора та адміністратора можна ознайомитися у програмі реєстрації (сайт гри «Sunflower» gra-sunflower.com.ua → Ваш логін-пароль → кнопки «Інструкція координатора» та «Інструкція адміністратора»).
- Фотографії чи короткі відеосюжети святкового проведення гри можна надсилати в електронному вигляді до оргкомітету на адресу:gra.sunflower@gmail.com .
Що конкретно дасть школярам участь у Міжнародній грі «Sunflower»?
З-поміж цілої низки обґрунтованих відповідей виділимо лише основні:
- Дозволить виявити і/або розвинути творчі здібності учнів.
- Сприятиме їхньому долученню до найвищих досягнень світової літератури й культури, загальнолюдських і національних духовних цінностей, вихованню естетичного смаку, високої читацької і загальної культури, словом, формуватиме Людей Культури, і, зокрема, робитиме їх конкурентноспроможнішими в наш час напруженого інтелектуального змагання як цілих народів, так і окремих індивідів.
- Допоможе відпрацювати навички роботи із тестовими формами контролю їхніх навчальних досягнень, що необхідно для успішного складання ЗНО з метою вступу до ВНЗ, особливо на бюджетну форму навчання.
- Дасть шанс швидше визначитися з майбутнім фахом і навіть знайти випускникам шкіл потенційних роботодавців, оскільки до проведення Міжнародної гри «Sunflower» на її різних етапах долучене широке коло найкращих авторитетних вітчизняних і зарубіжних фахівців: освітян, науковців, письменників, перекладачів, дипломатів, менеджерів та ін.
....Як казали древні китайці, «навіть шлях довжиною цілих 1000 лі починається з першого кроку». Тож вирушаймо разом – сміливих супроводжує успіх! А дорогу підкаже «Sunflower», котрий завжди тягнеться до Сонця Світової Літератури....
З глибокою повагою та сподіванням на плідну співпрацю, завідувач кафедри світової літератури Гуманітарного інституту Київського університету імені Бориса Грінченка, професор, президент Української асоціації викладачів зарубіжної літератури Юрій Ковбасенко, директор Творчого об`єднання "Соняшник" Юрій Морщавка.

Оргкомітет Міжнародної гри «Sunflower».
Телефони оргкомітету: (099)-505-20-44, (073)-464-11-65, (067)-721-46-77.