среда, 21 февраля 2018 г.

Мудра притча про те, як важливо знати собі ціну

Джерело: Все буде тутка

Більше тут: https://1540.com.ua/news/mudra-pritcha-pro-te-iak-vazhlivo-znati-sobi-tsinu_3027/
© Від Тарнополя до Тернополя

Збірник диктантів для проведення ДПА в 9-му класі

З метою методичної допомоги навчальним закладам Освіта.ua разом з провідними вітчизняними фахівцями презентує безкоштовний збірник диктантів, що стане у пригоді учителям української мови при підготовці та проведенні державної підсумкової атестації в 9-му класі.

У добірці запропоновано 120 текстів диктантів, у тому числі 20 нових, що охоплюють усі теми чинної програми з української мови в 5–9 класах.

За тематикою тексти презентують українську культуру, історію, науку та літературу. Матеріал добирався з довідників, науково-популярної літератури, сучасної публіцистики, творів українських письменників та адаптовувався відповідно до чинного правопису сучасної української мови.

Тексти диктантів також відповідають вимогам до проведення державної підсумкової атестації учнів з української мови, мовній і соціокультурній змістовим лініям, мають пізнавальний характер і значний виховний потенціал. Тут є розповіді про українських науковців, політиків, письменників та акторів, а також пейзажні замальовки та цікаві факти про мальовничі місця України, етюди про мистецькі жанри та незвичайні вподобання.

Для зручності тексти згруповано за певними темами, а саме: "Мальовнича Україна", "Достойники", "Цікавинки звідусіль", "Літературні скарби", "Народні звичаї та обряди", "Мова", "Непересічні особистості", "Природа" та "Світ захоплень".

Ураховуючи, що учні навчаються в закладах різного типу, у добірці подано диктанти різного ступеня складності. Тексти підвищеної складності позначено окремо.

Джерело:Освіта.ua

Повчальний український мультфільм: Дивитися всім


Натрапила на хороший український мультфільм  і захотіла поділитися ним із вами. Якщо теж не бачили його до цього – приємного перегляду. Не забудьте поділитися мультфільмом із друзями, нехай теж трішки розслабляться і відпочинуть.



21 лютого - Міжнародний день рідної мови






вторник, 20 февраля 2018 г.

Шануймо пам'ять


Тест на сприйняття кольорів

У залежності від того, як людина дивиться на життя, кожен з нас належить до одного з п'яти особистісних типів: песиміст, оптиміст, мислитель, реаліст і авантюрист.


Це загальнодоступна інформація. Але чи знали ви, що дізнатися ваш тип особистості можна лише по тому, як ви сприймаєте кольори?

Учені кажуть, що кожен з нас по своєму бачить кольори. Ми називаємо "жовтим" те, що все домовилися вважати жовтим. Але звідки хто знає, що саме за колір бачу я, коли говорю "жовтий"?

Психолінгвісти застосовують тести на сприйняття кольорів для того, щоб краще зрозуміти когнітивні особливості людини.

Наприклад, що ви думаєте щодо блакитного кольору? Це відтінок синього або самостійний колір? А морквина морквяного кольору? Бежевий – це відтінок якого?

Ці та подібні їм питання лише на перший погляд здаються порожніми, тому що насправді вони допомагають зрозуміти, як влаштовано наше сприйняття і мислення.



Після тесту можете прочитати кілька цікавих фактів про кольори.
Джерело: infoniac.ru

четверг, 15 февраля 2018 г.

Тест: Розкажіть, що ви бачите, і дізнайтесь про своє професійне покликання


На життєвому шляху людини зустрічається дуже багато важливих завдань, і одне з них – це вибір професії. 
Якщо професія до душі, то й людина проживе щасливе життя.
А найголовніше, людей захищають від життєвих негараздів саме справжні професіонали.

Тест присвячений вибору професій. 


Джерело: infoniac.ru

вторник, 13 февраля 2018 г.

“Be smart”: школярі можуть готуватися до ЗНО безкоштовно та онлайн

Нова платформа для підготовки до ЗНО містить відео лекції та тести.

Онлайн-підготовка до державного оцінювання вперше стане доступною та безкоштовною для кожного школяра. Провідні українські викладачі розробили підготовчі курси з предметів, які розмістили на онлайн-платформі “Be smart”. Аби скористатися програмами, необхідно зареєструватися на сайті та обрати потрібний предмет або курс.
У кожному курсі є декілька модулів до складу яких входять відео лекції з вчителем, тестування, конспекти, графіки та ілюстрації. На сайті зібрано понад 2-х тисяч безкоштовних відео уроків, та більш ніж 20 тисяч тестів з усіх предметів. 


8 слів, які варто забути

Цікаве спостереження: великих результатів у роботі, спорті та життя в цілому досягали і досягають ті, хто уникає використання у своєму лексиконі слів, про які піде мова в цій статті. Давайте розберемося, чому і вам варто позбутися від цих звичних формулювань. 
МОЖЛИВО Ви залишаєте собі лазівку, щоб не до кінця приймати рішення. «Можливо, піду в спортзал», «Можливо, буду більше читати», «Можливо, у наступному місяці треба почати ряд змін у нашому проекті?» — усе це приховані відмовки, коли перед обличчям неминучості ви все одно не хочете щось робити. Але зізнатися самому собі в цьому складно, тому краще надати рішення комусь, а самому, «можливо», підтримати це рішення.
 ЗАВТРА «Я подумаю про це завтра», — казала Скарлетт О’ Харра (Scarlett o’hara). Але ви ж не легковажна дівчина. 80% відкладеного на завтра не буде виконане ніколи, хоча могло бути вирішено, зроблено, сказано сьогодні до кінця дня. Або ви занадто багато на себе звалюєте (і треба просто переглянути щільність своїх планів і структуру робочих завдань на день), або вам треба вбити прокрастинатора в собі (це складніше, але важливіше з позиції довготермінової перспективи). 
НІКОЛИ «Я ніколи не зможу підняти руку на іншу людину». Зможете, ще й як, якщо вашому життю або життю ваших близьких буде загрожувати небезпека. «Ніколи їй не пробачу» — пробачите, просто не відразу (або взагалі забудете з часом). Пам’ятаєте «Зоряні війни» і Обі-Ван Кенобі? «Тільки ситхи все зводять в абсолют», у перекладі на просту людську мову це означає, що тільки люди егоїстичні та самовдоволені оперують формулюваннями на кшталт «ніколи», «нізащо» (чи «завжди», «назавжди»). Життя набагато складніше, ніж просто набір установок і поділ на біле і чорне. 
МАЙБУТНЄ Поняття, якого ніхто не бачив і якого ніколи не буде (тому що «завтра» завтра перетвориться в «сьогодні», а фрази на кшталт «У майбутньому я стану здоровішим / успішнішим / багатшим» — це просто самозаспокоєння, щоб не думати ні про що і приховати те, що вас по-справжньому турбує, подалі і не діставати це занепокоєння «з шафи»). Подумайте краще, що ви можете змінити сьогодні, чого б ви хотіли досягти сьогодні, якусь одну невелику мету ви можете досягти до кінця цього робочого дня. 
ШКОДА, ЩО З жалю починає складатися величезна гора негативного досвіду, яка буквально притискає вас до землі. Ви вже не та людина, якою були навіть півроку тому; ви вже знаєте, що можна зробити, а що ні, ви вже зробили або робите певний вибір. І тому шкодувати про зроблене або незроблене немає сенсу: у вас немає машини часу, щоб все виправити. Нескінченні «шкода, що…» — це просто шлях по колу в пошуках того, що вже не можна знайти. 
НЕМАЄ ЗА ЩО «Спасибі, що допоміг із звітом», — говорить колега. «Та немає за що!» — відповідаєте ви, і колега через місяць прийде до вас як ні в чому не бувало, вважаючи, що ви просто зобов’язані допомогти йому з звітом, адже ви класний чувак. Замініть «немає за що» на «будь ласка»: надана вами послуга, витрачений час, докладені зусилля мають цінність, і «будь ласка» — найбільш ефективний і позитивний спосіб донести цю цінність у доброзичливій формі, навіть, якщо ви і справді така безкорислива і відкрита людина. 
НЕМОЖЛИВО «Неможливо схуднути на 5 кг за такий короткий термін», «Неможливо звільнитися з цієї дурної роботи, адже в мене немає грошей», «Неможливо пробігти 5 км, я без задухи і ходити не можу» — розкажіть про неможливість таким людям як Нік Вуйчич (Nick Vujicic)…  Розкажіть про те, що таке «неможливо», вашим сусідам, колегам або родичам, у яких є проблеми з серцем, у яких діабет або період відновлення після травми, отриманої в автокатастрофі, або спортивної травми. Вони ж не здалися просто тому, що сьогодні з ранку встати з ліжка або дійти до роботи їм було важко. Розкажіть про неможливість дітям (ми з вами вже говорили про те, що в маленьких дітей є чому повчитися). Наш досвід минулих негативних подій, жалю і звичка відкладати все, що здається нам занадто складним, на завтра або на майбутнє — ось з чого складається ваше «неможливо».
 ВИПАДКОВО «Я абсолютно випадково помилився», «Випадково забула», «Випадково опинився на цьому заході» — та перестаньте ви! Ви були неуважні, і тому помилилися; занадто завантажили себе, і тому забули; хотіли потрапити на конференцію або вечірку і в останній момент знайшли спосіб, викроїли час і гроші. Розумні люди роблять з випадковостей висновки для себе, щоб і надалі не робити / робити щось, що в них у перший раз вийшло випадково. Воля випадку не найкращий помічник у справах, а ось цілеспрямованість і наполегливість — так.

Джерело: https://1085.com.ua/news/8-sliv-iaki-varto-zabuti_453/
© Все буде Луцьк

воскресенье, 11 февраля 2018 г.

Тест для педагогів. Наскільки добре ви знаєте предмет?

Зазвичай контрольні роботи та тести складають учні. 
А як щодо того, щоб помінятися місцями? Тест для педагогів.


Джерело: https://uk.etcetera.media

Тест для педагогів: чи ту професію ви обрали?

Усі роблять помилки, у тому числі й у виборі професії. Педагогіка - це точно ваше? Давайте перевіримо.


Джерело:https://uk.etcetera.media

среда, 7 февраля 2018 г.

Усе ще не знаєте, ким хочете бути в майбутньому? Ці поради для вас!

5 вправ, які допоможуть знайти своє призначення. 
Знаєте, як зрозуміти, чи своїм шляхом ви йдете? Це досить просто.  Якщо щоранку прокидаєтеся сповненим енергією та творчими ідеями - ви на правильному шляху. Якщо ж ненавидите дзвінок будильника та прокидаєтеся з поганим настроєм - настав час шукати іншу роботу. Ось кілька вправ, які допоможуть вам зрозуміти, чим вам потрібно займатися насправді. 
Вправа 1. Повернути дитячу зацікавленість Знаєте, чим відрізняється геній від простої людини? Геній відстоює своє право займатися улюбленою справою. Зазвичай це відбувається в найбільш ранньому віці.   Дайте собі відповідь на питання, чим ви любили займатися в дитинстві. Ще до того, як ваші батьки почали впихати у вас установки, що "малюванням на хліб не заробиш" або "танці - це несерйозно". Напишіть три речі, які вас реально захоплювали в дитинстві. Це невелика підказка, до чого вам прагнути. 
Вправа 2. Шукаємо закономірності: 20 улюблених занять Тепер давайте складемо список з 20 ваших улюблених занять. Нехай деякі з них вам здаються банальними (наприклад, їсти смачну їжу) - усе одно пишіть. Коли список буде готовий, подивіться уважно на ці заняття. Бачите закономірності? Можливо, у вашому списку переважають справи, пов'язані з допомогою людям? Або якісь спортивні заняття? Або справи, пов'язані зі спокійною монотонною роботою?   Подумайте, на які групи можна розбити цей список. Він допоможе вам зрозуміти, яким життям ви хотіли б жити. 
Вправа 3. Ваше ідеальне оточення Якщо у вас ніхто не вірить, то повірити в самого себе ще складніше. Саме тому середовище, що породжує переможців, майже завжди складається з переможців. На жаль, середовище, у якому ми звикли рости, не сприяє вихованню геніїв.   Уявіть, що світ за ніч змінився під ваші запити. І зранку він буде наповнений тими людьми, якими ви захочете. Якими будуть ці люди? Якими якостями вони володітимуть? Можливо, усі вони творчі, або, навпаки, це люди, які складають усі тести на п'ять з плюсом? Можливо, вони все роблять швидко, або, навпаки, ви б хотіли уповільнити світ?   Що ви дізналися про себе і що вам потрібно, щоби повністю проявити себе?
 Вправа 4. П'ять життів А тепер уявіть: у вас буде п'ять життів. І в кожному з них ви зможете стати тим, ким хочете. Як ви проживете ці п'ять життів?   Цю вправу, як і всі інші, ви можете підігнати під себе. Якщо все зробите за три життя - беріть три. Потрібно десять - ні в чому собі не відмовляйте.    Отже, уявіть, що одне життя ви присвятите біології, друге - професійним подорожам, третє - тому, щоб завести велику родину з купою дітей, у четвертому станете скульптором, а в п'ятому - астронавтом. Яке життя подобається вам більше?   Найважливіше тут - зрозуміти наступне: якщо вам потрібно вибрати всього одне життя, нехай навіть те, котре вам найбільше подобається, вам усе одно буде не вистачати інших. Тому що вони - це ваша невід'ємна частина. Нам у голови утовкмачили: "Потрібно визначитися!". І це сумно.   У світі зустрічаються люди, народжені для єдиної мети, але це рідкісний виняток. Кожна з ваших життів містить щось, що ви дуже любите і в чому потребуєте. І ви можете привнести це в своє життя.
 Вправа 5. Мій ідеальний день Зараз нам належить довга прогулянка вашою уявою. Візьміть ручку і листок, і поїхали. Отож, яким ви бачите свій ідеальний день?   Проживіть цей день у теперішньому часі та в усіх подробицях: де ви прокидаєтеся, який це будинок, хто лежить поруч з вами, що ви їсте на сніданок, який одяг ви вдягаєте, що ви робите, якою роботою ви зайняті, удома чи в офісі?   Не обмежуйте свою фантазію. Опишіть день, який би ви хотіли прожити, якщо б у вас була абсолютна свобода, необмежені кошти і всі сили та вміння, про які ви тільки мріяли.   Після того як складете список, поділіть всі ваші фантазії на три групи:   1. Що з цього вам необхідне як повітря. 2. Що необов'язкове, але все одно дуже хотілося б мати. 3. Без чого можете обійтися.   
Наше життя складається з життєвого досвіду, історій, ролей, відносин, заробітку, навичок. Щось з цього ми самі вибираємо. Щось з того, що ми називаємо своїм вибором, насправді є компромісом. Щось - взагалі випадковість. Дещо з цього необхідне і дуже дороге. Але все це - не ви.  
Зосередьтеся на собі. Знайдіть те, що любите. І почніть рухатися до свого призначення!


© Все буде Луцьк

пятница, 2 февраля 2018 г.

Універсальний календар свят та визначних подій на 2018 рік


Як добре, що на світі існує календар – він щоразу нагадує нам про цікавинки, історичні події в датах, іменинників, знаменитостей, людей розмаїтих професій, звичаї й традиції. Чудово, що календар не дає нам забути, яким барвистим і різнобічним може бути кожен рік, як багато на світі тем і проблем і на що варто звернути увагу. Дні в календарі складаються в чудове намисто вражень. Яким буде це намисто, обираємо ми самі. Власне, наше життя цікаве тим, що постійно повторюється і щоразу в новому форматі. Людина живе тоді, коли вміє дивуватись і бачити світ довкола. 
Свята та пам'ятні дати України в січні 2018 року 
1 січня - Новий рік. 
6 січня - Святвечір. 
7 січня - Різдво Христове. 
13-14 січня - Старий-новий рік (Маланки і Василя). 
14 січня - водіння Кози. 
19 січня - Йордан (Водохреще), Богоявлення. 
21 січня 2018 - Всесвітній день снігу. 
22 січня - День Соборності України. 
25 січня - Тетянин день, День студентів. 
29 січня - День пам'яті героїв Крут. 
31 січня - Всесвітній день ювеліра. 
Свята та пам'ятні дати України в лютому 2018 року
6 лютого - іменини Ксенії (Оксани).  
12-18 лютого - Масниці (Масляна).  
12 лютого - Трьох святителів: Василя Великого, Григорія Богослова, Іоанна Златоуста.  
14 лютого - День Святого Валентина (День Закоханих).  
15 лютого - Стрітення Господнє (Зимобор).  
19 лютого 2018 - початок Великого посту.  
20 лютого - День Героїв "Небесної сотні".  
21 лютого - День Рідної мови.  
Свята України в березні 2018 року 
1 березня - Міжнародний день котів.  
2 березня - День сірників.  
8 березня - Міжнародний Жіночий День.  
10 березня - святого Тарасія.  
21 березня - Міжнародний день ляльок.  
21 березня - Всесвітній день поезії.  
21 і 22 березня - Весняне рівнодення.  
23 березня – Всеукраїнський день працівників культури і аматорів народного мистецтва.  
27 березня – Міжнародний день театру. 
 Свята та пам'ятні дати України у квітні 2018 року 
1 квітня 2018 – Вербна Неділя.  
1 квітня – День сміху.  
7 квітня – Благовіщення.  
8 квітня 2018 - Великдень.  
12 квітня – День Авіації і Космонавтики.  
18 квітня – Міжнародний день пам'ятників та історичних місць.  
21 квітня 2018 – День довкілля.  
23 квітня 2018 - Всеукраїнський день психолога. 
 26 квітня - День трагедії на Чорнобильській АЕС.  
29 квітня – Міжнародний день танцю.  
Свята та пам'ятні дати України в травні 2018 року
1 травня - Свято весни і праці. 
 1 травня - День батяра (у Львові). 
 6 травня - свято Юрія (Георгія Побідоносця).  
9 травня - День Перемоги у Другій Світовій війні.  
13 травня 2018 – День матері.  
15 травня – Міжнародний день сім'ї.  
17 травня 2018 – Вознесіння Господнє.  
17 травня 2018 - День вишиванки.  
18 травня – Міжнародний день музеїв.  
18 травня - іменини Ірини.  
21 травня - Апостола Іоанна Богослова.  
22 травня - Святителя Миколи Чудотворця (Літнього Миколи).  
24 травня - Рівноапостольних Кирила і Мефодія.  
28 травня 2018 – День Святої Трійці (Зелені свята).  
31 травня - всесвітній день блондинок.  
Свята та пам'ятні дати України в червні 2018 року 
1 червня – Міжнародний День захисту дітей.  
3 червня - іменини Костянтина і Олени.  
5 червня – Всесвітній день довкілля.  
6 червня - День журналіста України.  
8 червня - Всесвітній день океанів.  
9 червня - День друзів.  
14 червня - Всесвітній день донора.  
17 червня 2018 - День Батька (третя неділя червня).  
20 червня - Міжнародний день біженців.  
21-22 червня - літнє рівнодення (Купала).  
24 червня 2018 – День молоді (остання неділя червня).  
28 червня – День Конституції України. 
 Свята та пам'ятні дати України в липні 2018 року 
1 липня - День архітектура України 
2 липня - Міжнародний день спортивної журналістики 
2 липня - Всесвітній день собак 
6 липня - Всесвітній день поцілунку 
7 липня - Різдво Іоана Предтечі 
11 липня - Всесвітній день шоколаду 
12 липня - апостолів Петра і Павла 
8 липня 2018 - День рибалки (друга неділя липня). 
12 липня - День фотографа 
15 липня - День українських миротворців 
17 липня – День етнографа 
20 липня - Міжнародний день шахіста
24 липня - іменини рівноапостольної Ольги 2
6 липня - День парашутиста 
28 липня - Рівноапостольного князя Володимира (Хрещення Руси) 
30 липня - іменини Марини (Маргарити) 
Свята та пам'ятні дати України в серпні 2018 року 
1-7 серпня - тиждень грудного вигодовування.  
1 серпня - святої Мокрини.  
2 серпня - пророка Іллі.  
4 серпня - Марії Магдалини.  
6 серпня - іменини Христини.  
серпня - День альпініста.  
9 серпня - День корінних народів світу.  
13 серпня - Всесвітній день шульги.  
14 серпня - Маковія.  
15 серпня - День археолога.  
19 серпня – Преображення Господнє (Спас).  
19 серпня – День пасічника.  
22 серпня - апостола Матвія.  
23 серпня - День Державного Прапора України.  
24 серпня – День Незалежності України.  
28 серпня – Успіння Пресвятої Богородиці (Перша Пречиста). 
 Свята та пам'ятні дати України у вересні 2018 року 
1 вересня – День Знань.  
5 вересня - День благодійності.  
8 вересня - іменини Наталії.  
9 вересня - День дизайнера-графіка.  
9 вересня 2018 - День українського кіно (друга субота вересня).  
9 вересня - Міжнародний день краси.  
11 вересня - Усікновення голови Іоана Предтечі. 
 15 вересня - День народження GOOGLE.  
16 вересня 2018 - День працівника лісу (третя неділя вересня).  
19 вересня - День народження смайлика.  
21 вересня 2018 – Різдво Пресвятої Богородиці (Друга Пречиста).  
21-22 вересня - Осіннє рівнодення.  
27 вересня – Воздвиження Чесного Хреста.  
27 вересня – День вихователя.  
27 вересня - Всесвітній день туризму.  
29 вересня - іменини Людмили.  
30 вересня – Всеукраїнський день бібліотек.  
30 вересня - День перекладача.  
30 вересня - іменини Віри, Надії, Любові та матері їхньої Софії.  
Свята та пам'ятні дати України в жовтні 2018 року 
1 жовтня – Міжнародний день музики.  
7 жовтня 2018 – День Вчителя (перша неділя жовтня).  
8 жовтня 2018 - День юриста України.  
9 жовтня - Всесвітній день пошти.  
13 жовтня - Всесвітній день яйця.  
14 жовтня - Покров Пресвятої Богородиці.  
14 жовтня - День українського козацтва і захисника України. 
14 жовтня 2018 - День художника (друга неділя жовтня).  
21 жовтня - іменини Юлії та Юліана.  27 жовтня - іменини Назарія.  
31 жовтня - Міжнародний день Чорного моря.  
Свята та пам'ятні дати України в листопаді 2018 року 
1 листопада - Вашнування всіх святих і поминання померлих.  
4 листопада - День залізничника.  
8 листопада - іменини Дмитра.  
9 листопада – День української писемності та мови.  
9 листопада - День книги рекордів Гіннеса.  
10 листопада - Параскеви П'ятниці.  
11 листопада - іменини Анастасії.  
14 листопада - Міжнародний день логопеда.  
16 листопада - Всесвітній день ґудзиків.  
17 листопада – Міжнародний день студентів.  
18 листопада 2018 - День працівників сільського господарства (третя неділя листопада).  
21 листопада 2018 - День гідності і свободи.  2
1 листопада 2018 - іменини Михайла.  
Свята та пам'ятні дати України в грудні 2018 року 
1 грудня – іменини Романа і Романи.  
3 грудня - Міжнародний день інвалідів 
4 грудня – Введення в храм Пресвятої Богородиці (Третя Пречиста).  
6 грудня – День Збройних сил України.  
6 грудня - День народження мікрохвилівки.  
7 грудня – іменини Катерини.  
10 грудня - День Нобеля.  
12-13 грудня - Андріївські вечорниці.  
13 грудня – іменини Андрія. 
 15 грудня - Міжнародний день чаю.  
17 грудня – іменини Варвари.  
18-19 грудня - ніч подарунків від св. Миколая.  
19 грудня – Миколая Чудотворця. 
 21 грудня - День народження кросворду (хрестиківки). 
 22 грудня – іменини Анни.  
22 грудня - Зимове сонцестояння.  
25 грудня - католицьке Різдво.  

Церковні пости в 2018 році 
Великий піст в 2018 році - з 19 лютого по 7 квітня. 
Петрів піст в 2018 році - з 4 червня по 11 липня. 
Успенський піст в 2018 році - з 14 по 27 серпня. 
Різдвяний піст - з 28 листопада 2018 року по 6 січня 2019 року.

Джерело: https://1540.com.ua/news/universalnii-kalendar-sviat-ta-viznachnikh-podii-na-2018-rik_2179/
© Від Тарнополя до Тернополя