вторник, 30 января 2018 г.

8 нових психічних хвороб, які атакують людину через Інтернет і гаджети


Хоча від різних недуг людство страждало протягом усього свого існування, останнім часом з’явилися хвороби, які ще років 20 назад було неможливо й уявити. Сьогодні найпоширенішими проблемами, які вже не заперечує офіційна медицина, визнаються синдром фантомного дзвінка, номофобія, кіберхвороба, Facebook-депресія, інтернет-залежність, залежність від онлайн-ігор, кіберхондрія та “ефект Google”. Нові способи комунікації дозволяють людям ефективніше працювати, краще навчатися, отримувати доступ до нових відомостей та розваг, які раніше не були доступними для них. Однак, у цього явища є і зворотній бік. Інтернет і мобільні пристрої, які практично ніколи не залишають свого власника, породили нові психологічні захворювання, які офіційна медицина до недавніх пір не хотіла визнати. Огляд найпоширеніших проблем, які вже немає сенсу заперечувати. 
Синдром фантомного дзвінка Суть хвороби в тому, що в людини з’являються слухові та моторні галюцинації, їй здається, що телефон у кишені дзвонить або вібрує, хоча нічого не справді не відбувається. Формування розладу пов’язане з використанням мобільного телефону. Адже будь-яке поколювання або легкий свербіж ми починаємо пов’язувати з дзвінком. Виявляється це захворювання на тлі стресу. Воно є досить поширеним. 
Номофобія Термін – це скорочення від виразу – no mobile фобія. Іншими словами – страх залишитися без мобільного телефону. У світі залишається все менше людей, які не будуть страждати від цього розладу. У декого через відсутність доступу до мобільного телефону, наприклад, через розряджений акумулятор, з’являється легке занепокоєння, а хтось впадає в справжню паніку. 
Кіберхвороба Суть її полягає в тому, що в людини з’являється головокружіння, дезорієнтація та нудота при взаємодії з певними електронними пристроями. Терміни придумали ще в 1990-х, коли з’явилися перші пристрої віртуальної реальності. Після оновлення iOS до нової версії деякі власники iPhone стали також скаржитися на нудоту. Інша назви цієї хвороби – “цифрова морська хвороба”. 
Facebook-депресія Суть її в тому, що люди впадають у депресію від контактів у соціальній мережі або, навпроти, від їх відсутності. Доведено, чим більше часу молоді люди проводять у Facebook, тим гірше їх настроєність і відношення до свого життя. Річ у тому, що люди, як правило, викладають тільки ті фотографії та новини про себе, які виставляють їх у вигідному світлі. У результаті створюється враження, що в друзів та знайомих життя краще, яскравіше й насиченіше, ніж у тебе, фото симпатичніше, фігура краща, годинник дорожчий. 
Інтернет-залежність Це хворобливе й постійне бажання отримати доступ до мережі, яка негативно впливає на інші сфери життя, часто повністю витісняючи їх. Наприклад, особисте життя чи роботу. У наукових колах сперечаються, чи можна віднести інтернет-залежність до наркоманії чи це тільки психічний розлад. Залежність від онлайн-ігор Це найбільшвідоме та руйнівне захворювання. Нерідкими є випадки, коли гра буквально затягувала людину у віртуальний світі, у результаті вона втрачає роботу, сім’ю, а часом і життя. Цей розлад волі викликає важку депресію і може привести до фізичного виснаження і навіть самогубства.

Кіберхондрія Людина з цим розладом вважає, що в неї є хвороби і, як правило, не одна, про яку вона читала в інтернеті. У результаті здорова людина, у якої просто боліла голова, може переконати себе в наявності в неї серйозних проблем. А така самовпевненість може негативно позначитися на здоров’ї та дійсно стати причиною вже реальної, а не уявної хвороби. 
“Ефект Google” Людина з такою хворобою впевнена, що знання їй не потрібні, тому що вся інформація знаходиться всього за кілька кліків. При цьому навіть, якщо хтось думає інакше, це не дає йому імунітету від “ефекту Google”. Мозок просто відмовляється запам’ятовувати інформацію незалежно від нашої волі, знаючи, що набагато простіше буде знайти дані, ніж їх зберігати. 

Джерело: Тутка



среда, 24 января 2018 г.

Про особливості реєстрації на ЗНО-2018

Джерело: Oсвіта.ua
Директор Українського центру оцінювання якості освіти Вадим Карандій під час прес-конференції поінформував громадськість про особливості зовнішнього незалежного оцінювання в 2018 
«У 2018 році, як у попередні роки, мета проведення ЗНО – державна підсумкова атестація випускників системи загальної середньої освіти та рейтингування навчальних досягнень учасників, які планують вступати до закладів вищої освіти. Оцінку ДПА встановлюватимуть у шкалі 1–12 балів за будь-який результат, отриманий випускником, натомість результат за шкалою 100–200 балів – лише тим учасникам, які подолають поріг «склав/не склав», – нагадує Вадим Карандій.роціПропонуємо вашій увазі основні тези щодо проведення ЗНО та ключових етапів реєстрації на тестування.
Реєстрація для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні почнеться лютого 2018року і триватиме до 19 березня 2018 рокуЗмінити реєстраційні дані буде можливо до 2квітня.
«Одним з обов’язкових документів для реєстрації є реєстраційна картка, формування якої здійснюється за допомогою сервісу «Зареєструватися»розміщеному на офіційному сайті Українського центру оцінювання якості освіти (testportal.gov.ua). Створити реєстраційну картку можна самостійно або звернутися до одного з пунктів реєстрації, перелік яких буде розміщено на сайті Українського центру», – розповів Карандій.
Для проходження зовнішнього незалежного оцінювання, як і в попередні роки, особа може обрати не більше чотирьох навчальних предметів.
Випускники закладів загальної середньої освіти поточного року під час реєстрації також мають зазначити, з яких обраних ними навчальних предметів результати зовнішнього незалежного оцінювання будуть зараховані як оцінки за державну підсумкову атестацію. При цьому має бути враховано, що як результати державної підсумкової атестації за освітній рівень повної загальної середньої освіти зараховують результати зовнішнього незалежного оцінювання з трьох навчальних предметів:
  • українська мова і література (українська мова);
  • математика або історія України (період ХХ – початок ХХІ століття);
  • навчальний предмет за вибором випускника з такого переліку: математика, історія України, англійська, іспанська, німецька, французька мови, біологія, географія, фізика, хімія.
Для проходження державної підсумкової атестації можна обрати й математику, й історію України.
Учні (слухачі, студенти) закладів професійної (професійно-технічної) та вищої освіти, які в поточному навчальному році мають складати державну підсумкову атестацію з української мови, проходитимуть її у формі зовнішнього незалежного оцінювання, про що мають вказати під час реєстрації.
Після оформлення реєстраційної картки необхідно сформувати комплект реєстраційних документів та подати його до закладу освітиу якому навчаються(особиякі складатимуть ДПА у формі ЗНО), або надіслати (бажано рекомендованим листом) на адресу регіонального центру, вказану в контрольно-інформаційному листі (інші категорії осіб). Особаяка успішно пройшла реєстраціюотримає від регіонального центру сертифікат зовнішнього незалежного оцінюванняінформаційний бюлетень і реєстраційне повідомлення учасника ЗНОЦі документи будуть надіслані особам, які проходять державну підсумкову атестацію у формі зовнішнього незалежного оцінювання за адресою навчального закладу, в якому вони навчаються, іншим категоріям – за адресою, вказаною під час реєстрації.
«Для успішної реєстрації на ЗНО основним документом, який посвідчує особу, є паспорт. Саме його копію має вкласти до комплекту документів майбутній учасник. Норму щодо можливості подання копії свідоцтва про народження замість копії паспорта громадянина України для реєстрації для участі в ЗНО особами, яким станом на 01 вересня року не виповнилося 16 років, що передує року їх участі в тестуванні, вилучено. Зміни відбулися відповідно до вимог чинного законодавства (паспорт громадянина України має бути отриманий особою, яка досягла 14-річного віку)», – наголосив директор Українського центру.
У разі недотримання вимог щодо реєстрації (ненадання документа, що підтверджує достовірність інформації, зазначеної в реєстраційній картці; надання недостовірної інформації; неналежного оформлення документів, необхідних для реєстрації; неможливості створення особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього оцінювання відповідно до медичного висновку) особі може бути відмовлено в реєстрації.
Для того, щоб змінити реєстраційні дані (персональні дані або перелік предметів), особа має пройти перереєстрацію, яка триватиме до квітняТакож  перереєстрацію можуть пройти особи, яким відмовлено в реєстрації. Для цього їм треба усунути недоліки, допущені під час реєстрації, повторно сформувати комплект реєстраційних документів і надіслати його до регіонального центру в той самий спосіб, у який це було здійснено під час реєстрації.
Особиякі потребують створення особливих (спеціальнихумов для проходження тестування, повинні отримати медичний висновок (форма 086-3/о) та під час формування реєстраційної картки зазначити його номер і дату видачі.
Вадим Карандій звернув увагу, що в поточному році перелік особливих умов, які створюються для проходження ЗНО, доповнено умовою щодо надання можливості отримати в друкованій формі тексти до завдань з аудіювання, передбачені в сертифікаційних роботах із іноземних мов.
Також цього року пройде апробація технології проведення ЗНО для осіб з порушеннями зору, які використовують у процесі навчання рельєфно-крапковий шрифт Брайля. Апробацію буде проведено з української мови і літератури, математики, історії України під час додаткової сесії. Зареєструватися для проходження ЗНО такі особи мають під час основного періоду реєстрації.
Докладніше про забезпечення права на вищу освіту осіб з особливими освітніми потребами – у спільному наказі МОН та МОЗ «Деякі питання участі в зовнішньому незалежному оцінюванні та вступних іспитах осіб, які мають певні захворювання та/або патологічні стани, інвалідність».
Для окремих категорій осіб передбачено додатковий період реєстрації – з до 21 травня2018 рокуПраво на реєстрацію в цей період мають:
  • учасники антитерористичної операції;
  • особиякі проживають на тимчасово окупованій території або на території, де органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та не мали змоги зареєструватися в основний період.
Особи, які зареєструються в додатковий період, проходитимуть ЗНО під час додаткової сесії.
Випускники поточного рокуякі проживають на неконтрольованих територіях і бажають пройти ЗНО, мають обрати заклад, на території, що контролюється українською владою, де здобуватимуть повну загальну середню освіту. Детальна інформація про умови зарахування та перелік закладів загальної середньої освіти розміщена на сайті Міністерства освіти і науки України (mon.gov.ua).
Детальну інформацію про порядок реєстрації на зовнішнє незалежне оцінювання буде подано на офіційному сайті Українського центру оцінювання якості освіти (testportal.gov.ua).
«Очікується, що для проходження зовнішнього незалежного оцінювання у 2018 році зареєструється 360 тисяч осіб», – сказав Вадим Карандій
У 2018 році для вступу до закладу вищої освіти абітурієнти можуть подавати сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання 2016, 2017 (окрім результатів з іноземних мов) та 2018 років. Основну сесію ЗНО буде проведено з 22 травня до 13 червня, додаткову – з 2 до 11 липня.
Найсуттєвішими нововведеннями у проведенні зовнішнього незалежного оцінювання в 2018 році стали:
  • запровадження ДПА з української мови у формі ЗНО для учнів (студентів) закладів професійної та вищої освіти;
  • визначення результатів ДПА з іноземних мов за двома рівнями (стандарт і профільний);
  • запровадження перевірки розуміння мови на слух у тестах з іноземних мов;
  • апробація технології проведення ЗНО для осіб з порушеннями зору, які використовують у процесі навчання шрифт Брайля.
Сертифікаційна робота з іноземної мови міститиме частину «Розуміння мови на слух (аудіювання)». На виконання завдань цієї частини відведено 30 хвилин. Учасникам буде запропоновано почергово прослухати кілька аудіозаписів тривалістю від 10 секунд до 3 хвилин, а потім відповісти на різнопланові запитання, працюючи в зошиті. Ці завдання перевірятимуть здатність розуміти почуте й вибирати необхідну інформацію з прослуханих текстів.
Учасникам, яким іноземна мова потрібна для вступу до закладів вищої освіти, результати ЗНО (за шкалою 100–200) буде встановлено за виконання всіх завдань тесту. Випускникам закладів загальної середньої освіти 2018 року, які оберуть іноземну як предмет державної підсумкової атестації і вивчають мову на профільному рівні, результат ДПА за шкалою 1–12 балів також буде визначено за результатом виконання всіх завдань, а для тих, хто вивчає на рівні стандарту або академічному, оцінкою за ДПА буде результат виконання завдань 1–32 і 49–59.

Рейтинг вишів 2017




Рейтинг вишів за результатами вступної кампанії


Опубліковано перший рейтинг закладів вищої освіти за результатами вступної кампанії 2017 року




Інформаційною системою «Вступ.ОСВІТА.UA» складений перший рейтинг закладів вищої освітиза результатами вступної кампанії, що відбулась у 2017 році.
Основною метою публікації рейтингу є ознайомлення широкого кола громадськості, майбутніх абітурієнтів, їхніх батьків та усіх зацікавлених осіб з відкритими даними вступної кампанії.
Перш за все публікація рейтингу спрямована на інформування майбутніх випускників шкіл і молоді, які планують вступати до закладів вищої освіти у 2018 році. Рейтинг допоможе їм зорієнтуватись у можливостях вступу до українських вишів, оцінити власні шанси та зробити свідомий вибір навчального закладу для здобуття вищої освіти.
Також сформовані рейтинги стануть у пригоді адміністраціям закладів вищої освіти, управлінцям усіх ланок та освітнім експертам.
Статистичні дані рейтингу поділені за декількома групами і містять статистичну інформацію про середній бал ЗНО вступників, кількість зарахованих осіб на бюджет та контракт, конкурс на одне бюджетне місце, кількість зарахованих осіб до приватних вишів, а також інші дані.
РейтингНайбільший бал ЗНО на контракт.
Цей рейтинг допоможе ознайомитись з інформацією про показники середнього бала ЗНО абітурієнтів, яких в 2017 році зараховано до вишів на навчання за кошти фізичних та юридичних осіб (контракт). Зазначений рейтинг фактично визначає лідерів серед закладів освіти України, в яких вступники виявили бажання здобувати вищу освіту за власні кошти. Дивитися рейтинг>>>
РейтингНайбільший бал ЗНО на бюджет.
Цей рейтинг-лист містить інформацію про середній бал сертифікатів ЗНО вступників, які були зараховані на навчання за кошти держбюджету на перший курс, для здобуття ступеня бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямувань). Зазначені дані будуть корисними вступникам і їх батькам, щоб оцінити шанси вступу на бюджет до обраних вишів. Дивитися рейтинг>>>
РейтингВступники зараховані на бюджет.
Рейтингова таблиця визначає заклади, до яких було зараховано найбільшу кількість вступників на навчання за кошти державного бюджету на перший курс, для здобуття ступеня бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямувань). Дані допоможуть отримати інформацію про кількість бюджетних місць та конкурс на одне бюджетне місце під час вступної кампанії 2017 року. Дивитися рейтинг>>>
РейтингВступники зараховані на контракт.
Рейтинг визначає лідерів серед навчальних закладів, що зарахували на навчання найбільше вступників за кошти фізичних та юридичних осіб на перший курс, для здобуття ступеня бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямувань). Цей рейтинг стане у пригоді адміністраціям закладів вищої освіти, управлінцям усіх ланок та освітнім експертам. Дивитися рейтинг>>>
РейтингВступники зараховані до приватних вишів.
Рейтинг визначає лідерів серед приватних навчальних закладів, що зарахували на навчання найбільше вступників на перший курс, для здобуття ступеня бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямувань). Таблиця допоможе майбутнім абітурієнтам, які мають бажання здобувати освіту у приватних закладах освіти, отримати інформацію про кількість таких вступників у 2017 році та зробити більш зважений вибір. Дивитися рейтинг>>>
У рейтингу використані даніщо отримані інформаційною системою «Вступ.ОСВІТА.UA» з Єдиної державної бази з питань освіти за результатами вступної кампанії 2017 року.Інформаційна система «Вступ.ОСВІТА.UA» здійснює інформування широкої громадськості про перебіг подання заяв щодо вступурекомендування до зарахування та зарахування до закладів вищої освіти під час проведення вступної кампанії з метою забезпечення відкритості та прозорості при проведенні прийому до закладів вищої освіти.

ДЖЕРЕЛО:




понедельник, 22 января 2018 г.

Учительський гороскоп на 2017-2018 н.р.


Для всіх знаків зодіаку. Нарешті дочекалися змін у навчальних програмах! Наприклад, у програмі з української літератури надано можливість вибору. Чудово! Тепер головне передбачити, який твір із запропонованих на вибір буде згодом у програмі ЗНО  (...нам, учителям, не вгодиш: то подавайте вибір, то скажіть, що вибрати ).  Щоб не помилитися,  напередодні нового навчального року важливо прочитати гороскоп для вчителів. На відміну від традиційних гороскопів, у запропонованому вам про любов мова не йтиме, адже припускається, що в кожного вчителя одна любов - школа. Фінансова сфера теж не включена, оскільки уряд обіцяє підвищення всім знакам зодіаку. Зауважу, цей гороскоп складений  у хмарну погоду (зірок не видно), тому можливі неточності . Оскільки життя пропонуватиме в новому навчальному році всім знакам зодіаку різні спокуси, раджу дослухатися більше все-таки до власного серця, ніж до цього гороскопу  .


Овни. 2017-2018 навчальний  рік обіцяє бути спекотним. Щоб керівництво затвердило Ваші календарні плани з першого разу, перечитайте їх двічі, прослідкувавши, чи всі зміни враховані. У вересні Вас терзатимуть сумніви з приводу того, готувати дев'ятикласників до ДПА у форматі ЗНО чи до традиційної ДПА.  У цілому рік буде щасливим. Багато з вас пройдуть курси підвищення кваліфікації, тренінги. У цьому допоможе вроджена цілеспрямованість та гнучкість розуму, а також банальна необхідність . У кінці ІІ семестру дирекція публічно визнає ваші неабиякі заслуги .

Тільці. Перший семестр  принесе емоційний сплеск -  йому, як завжди, посприяють ваші учні. Якщо викладаєте в старших класах, то друга половина року пройде під знаком ЗНО (до речі, перша також).  Тільцям  захочеться випробувати абсолютно інші, незвичні форми й прийоми викладання - сміливо експериментуйте. Керівник вашого навчального закладу буде приголомшений. Якщо ви і є тим керівником, приголомшеним буде педколектив. Рік особливо сприятиме самовдосконаленню: заплануйте відвідати тренінги, перегляньте цікаві відео. Відрядження гарантовано ознаменується доленосними зустрічами й рішеннями 

Близнюки. У вересні ваш розум поглинуть організаційні справи. Зірки підказують, що цього року варто почати писати власну методичку з предмета, який викладаєте. Якщо вас відволікатиме нав'язлива думка "А це мені треба?", пам'ятайте: наступний сприятливий період настане не скоро. Цей рік не передбачає для вас шкільних перевірок. У ІІ семестрі отримаєте цікаву пропозицію - зірки радять погодитися. Близнюки нарешті перестануть розриватися між двох вогнів – роботою і любов’ю, тому що робота стане їхнью любов'ю. Остаточно й безповоротно .

Раки. На початку 2017-2018 навчального року деякі Раки будуть трохи легковажні, думаючи, що складання календарних планів - така собі фікція. До своїх учнів Раки ставитимуть високі вимоги й (що дуже важливо) самі відповідатимуть їм. Навчальний рік складатиметься зі злетів і падінь, тому Ракам важливо не здаватися, адже успіх гарантований у кінці ІІ семестру. На Раків чекають нові знайомства, унаслідок яких вони захочуть змінити місце роботи. Якщо ваші діти полюбляють  списувати, дозвольте їм складати власні шпаргалки на уроках (тут у нагоді стане кмітливість) - і тоді рік буде сприятливим і для них .

Леви. На вас, як із рогу достатку, будуть сипатися можливості й спокуси: курси, відрядження, заміни... - одним словом, чого тільки не буде  . Така кількість варіантів може збити вас із пантелику. Вибір буде вкрай важким, але вибирати все одно доведеться. У кінці І семестру ваші учні виявлять несподіване бажання вчитися - обов'язково скористайтеся такою радістю. Усі моніторинги, ДПА, ЗНО школярі складуть на пристойному рівні. Загалом навчальний рік для вас буде вдалим , якщо відвідаєте всі педради.

Діви. Хто-хто, а Діви точно будуть знати, чого вони хочуть у 2017-2018 навчальному році. Упевненість у своїх силах і бажання діяти, дароване зірками, зіграють Дівам на руку й допоможуть ефективно проводити уроки. Діви будуть  рішучі й незалежні, але в першій половині ІІ семестру їм доведеться дослухатися до порад близького оточення й, можливо, навіть змінити власну точку зору. Якщо цього року ви запланували проведення відкритого уроку, замініть його на майстер-клас - колеги будуть задоволені, а учні - вдячні .

Терези. Небесні світила рекомендують Терезам, які звикли до вічних вагань, нарешті визначитися: або перевіряти зошити, або готувати вечерю - поєднання корисного з корисним не буде ефективним .  Також Терези вагатимуться: готувати дітей до тестування чи розвивати ключові компетентності? З січня по липень Терезам потрібно наполегливо й безапеляційно працювати над повторенням вивченого матеріалу для ЗНО. Ваші діти втрачатимуть інтерес до навчання особливо у травні. Будьте толерантні й не впадайте в крайнощі.

Скорпіони. Протягом усього навчального року Скорпіони не відчуватимуть дефіцит учнівської уваги: школярі будуть із вами не тільки на уроках, а й на перервах, навіть поза школою. Цього року  не варто купувати каву чи чай для кабінету - все одно не встигатимете релаксувати. Будьте особливо уважні при заповненні класних журналів й прочитайте Інструкцію (зазвичай на третій сторінці в журналі) . Професійний потенціал Скорпіонів досягне свого апогею, тому сміливо беріть участь у різних конкурсах - вам щаститиме .

Стрільці. Небесні світила сприятимуть активній позиції Стрільців, так що весь  рік проходитиме під знаком роботи. Зазвичай безтурботний і трохи вітряний Стрілець відзначиться високим професіоналізмом. Будьте толерантні до тих, які вважатимуть, що ви далекі від досконалості (що поробиш, слово "досконалість" кожен розуміє по-своєму). Ваші учні виявлятимуть неабияку зацікавленість на уроках (не обов'язково вашим навчальним предметом ). Школярам варто запропонувати участь у якомусь цікавому проекті - подумайте над цим уже зараз .

Козероги. Нарешті ви дочекалися: пора на роботу! Літня бездіяльність (тобто відпустка "по-козерозьки" ) уже почала набридати . У цьому навчальному році Козероги продовжать працювати без відпочинку. До проблем зі здоров'ям трудоголізм не призведе, бо переважна  більшість Козерогів обожнює свою роботу . Вам запропонують участь у кількох проектах - і ви, звичайно, погодитеся (це єдине, на що Козероги погоджуються без вагань). Щоб устигнути зробити все, зірки рекомендують скоротити час сну. Дослухайтеся до ідей  учнів (вони вас тонко відчувають) і розробіть для них нові навчальні ігри.

Водолії. Якщо до початку першого семестру 2017-2018 навчального року Водолій ще не зробив свій вибір щодо місця роботи, то остаточно визначитися саме зараз навряд чи вийде. Нарешті у Водоліїв з'явиться натхнення й час читати художню літературу. Простежте, щоб це задоволення не впливало на порядок перевірки учнівських зошитів. Вічне прагнення свободи провокуватиме проводити уроки поза межами класу - підіть з учнями на екскурсію. Також  Водолії активно стежитимуть за освітніми реформами, навіть уноситимуть свої пропозиції - як мінімум у коментарях на Facebook  .

Риби. Рибам буде нудно складати плани-конспекти протягом усього року. Вони б і раді присвятити  себе роботі, але їх  відволікатимуть непередбачені обставини й  зовнішні події (несподівані гості, політичні перевороти). Весь рік Риби будуть у пошуку нових форм, методів і прийомів викладання. Для цього вони скуповуватимуть різну методичну літературу, інтерпретуватимуть і вдаватимуться до експериментів . Пасивність і байдужість - це не про вас. Зірки  гарантують велику кількість можливостей проявити себе у всій красі.

День соборності України


День Собо́рності — свято України, яке відзначають щороку 22 січня в день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році.
Офіційно в Україні День соборності відзначають з 1999 року.
Свято встановлено в Україні «…враховуючи велике політичне та історичне значення об'єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки для утворення єдиної (соборної) української держави…» згідно з Указом Президента України «Про День соборності України» від 21 січня 1999 року № 42/99.
У цей день прийнято також згадувати іншу подію, яка відбулась рівно на рік раніше 22 січня 1918 р. - прийняття IV Універсалу УЦР, яким проголошувалася повна незалежність УНР.
Деякий час, з 30 грудня 2011 року, указом на той час Президента України Віктора Януковича День соборності на офіційному рівні було скасовано і натомість встановлено «День Соборності та Свободи України». Однак 13 листопада2014 року указом Президента України Петра Порошенка свято було відновлено.

Джерело: Вікіпедія

суббота, 20 января 2018 г.

19 січня - Водохреща або Йордан


Ще не встигли прийти свята, як скоро вони відійдуть. Як співається в коляді: «А той третій празник – Святе Водохреща». Хрещення Господнє — третє і завершальне велике свято різдвяно-новорічного циклу, яке в народі має назву Йордан, або Водохреща. Православні та греко-католицькі християни відзначають його 19 січня, тому воно збігається зі святом Богоявлення. Однак, ці свята слід розрізняти.
Із Хрещенням Господнім пов'язують хрещення в Йордані Христа. Коли Ісус Христос досяг 30-річного віку, він прийняв хрещення від Івана Хрестителя в річці Йордані. Коли вийшов на берег - з небес почувся голос Бога-Отця, який назвав Ісуса своїм Сином. І на нього зійшов Святий Дух в образі голуба. Звідси ще одна назва свята — Богоявлення. Православні та греко-католики вважають, що саме це свято засвідчує таїнство Святої Трійці. Адже в цей день, за християнським вченням, з'явився Бог у трьох іпостасях: Бог Отець — в голосі, Син Божий — у плоті, Дух Святий — у вигляді голуба.
Хрещенню притаманні свої традиції
За день до Водохреща віруючі постять, а 18 січня відзначають Водохресний Вечір. Існує звичай для всієї родини, як і на Різдво, збиратися за столом. На вечерю готують пісні страви, кутю та узвар. Головна традиція свята — водосвяття. У день Хрещення святять воду у всіх церквах, а також освяченню підлягають усі джерела води, такі як річки, ставки та озера, — у них прорубується ополонка, у яку священнослужителі опускають хрест.
Існує повір'я, що свята вода очищає і зцілює. Тому люди стають у чергу, щоб запастися святою водою на цілий рік. Якщо бути присутнім на ритуалі освітлення води, то можна здобути зцілення своїх недуг. За хрещенською водою можна прийти і після свята або набрати її зі звичайного джерела, бо, за переказами, у водохресну ніч навіть проста вода має цілющу силу…
Водохресне купання
У день Хрещення віруючі бажають викупатися в ополонці — щоб вилікуватися від недуг. Традиція купання на Хрещення є у всіх християнських країнах. Священики та віряни йдуть до заздалегідь прорубаної ополонки, яка в них асоціюються з річкою Йордан. Після того, як отець освятить воду в ополонці, триразово занурюючи хрест, запалюючи вогонь і, читаючи молитву, бажаючі занурюються у воду з головою три рази, хрестячись і вимовляючи молитву.

Сенс обряду в тому, що віруючі готові піти за Христом, приймаючи хрещення і християнську віру. Він виключно добровільний, оскільки немає жодного обов'язку занурюватися в холодну воду. Прийняття причастя у водохресний день уже буде доказом любові до Господа. Перекази говорять, що, коли Ісус прийняв хрещення, з небес у образі голуба зійшов до нього Святий Дух. Тому свято за звичаєм закінчується випусканням голубів.
Вважається, що на Водохреща, з опівночі до опівночі, вода набуває цілющих властивостей і зберігає їх протягом року, лікуючи тілесні й духовні хвороби.
У цей день у всіх містах і селах, де є церкви, святять воду. Віддавна в народі освячену на Водохреще воду вважають своєрідним спасінням від багатьох недуг. Її дають пити тяжкохворим, нею освячують храми, домівки і тварин. Залишається загадкою той факт, що вода з Водохреща не псується, не має запаху і може зберігатися протягом року. Дехто схильний вважати, що цьому сприяє срібло від хреста, який священик занурює у воду під час обряду. Проте ця думка є помилковою, оскільки не завжди у воду занурюють срібний хрест, а використовують дерев'яний чи з будь-якого металу, а вода все одно роками не псується.


понедельник, 15 января 2018 г.

Актуальна інформація

Увага! Розпочато реєстрацію на Пробне ЗНО-2018!


Реєстрація осіб для участі в ПРОБНОМУ зовнішньому незалежному оцінюванні проводитиметься з 
09 до 31 січня 2018 року на сайті(ДпРЦОЯО)
Вартість пробного ЗНО – 132 грн (разом з ПДВ) за одне тестування.

четверг, 4 января 2018 г.

Реєстрація на пробне ЗНО стартує 9 січня

Реєстрація учасників пробного зовнішнього незалежного оцінювання розпочнеться 09 і триватиме до 31 січня 2018 року.

Як і в попередні роки, пробне ЗНО проводитиметься з метою ознайомлення всіх бажаючих із процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання, структурою та змістом тестового зошита, порядком доступу учасників до пункту тестування та робочого місця.
Участь у пробному ЗНО є однією зі складових підготовки до тестування. Завдання, що створюються у формі предметних тестів, відповідатимуть програмам зовнішнього оцінювання, характеристикам та структурі сертифікаційних робіт, а процедура проведення є наближеною до процедури проведення основного ЗНО.
Зареєструватись для участі в пробному зовнішньому незалежному оцінюванні можна буде на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.
Кожен зареєстрований учасник зможе взяти участь у пробному ЗНО з української мови та літератури (24 березня), а також у одному із запропонованих предметів за вибором (31 березня): історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, англійської, іспанської, німецької або французької мов.

Пробні тести з біології, географії, історії України, математики, фізики і хімії, з урахуванням реєстраційних даних учасників, можуть бути перекладені кримськотатарською, молдовською, польською, російською, румунською та угорською мовами.
Участь у пробному зовнішньому незалежному оцінюванні є платною. Вартість одного тестування для одного учасника кожний регіональний центр оцінювання якості освіти визначатиме окремо. Цю інформацію буде розміщено на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.

Реєстрація для проходження пробного тестування не передбачає автоматичної реєстрації для участі в основній сесії зовнішнього незалежного оцінювання.
Результати пробного зовнішнього незалежного оцінювання не зараховуються як оцінки за державну підсумкову атестацію та не використовуються для участі в конкурсному відборі під час вступу до вищих навчальних закладів.