четверг, 30 марта 2017 г.

Пробне ЗНО

У суботу, 1 квітня, пройде пробне зовнішнє незалежне оцінювання з української мови і літератури. Пробне тестування розпочнеться об 11:00. Допуск до пунктів проведення пробного ЗНО триватиме з 10:15 до 10:50 та здійснюватиметься за паспортом (або іншим документом, що посвідчує особу), запрошенням.

Видавництво Ранок презентувало нові підручники

Шкільний підручник перш за все створюється для учня, тому сьогодні важлива його візуальна привабливість, якісні ілюстрації, і нестандартне подання інформації. На цьому, під час виступу на Міжнародному конгресі «Освіта Київщини в європейському вимірі», наголосив генеральний директор видавництва «Ранок» Віктор Круглов.
«Також для сучасних підручників потрібна наявність навчальних відеороликів, які б пояснювали текст у підручнику або взагалі його замінили.  Для себе ж учителі хочуть повну відповідність підручника програмі, наявність у підручнику всіх складових, необхідних для різних видів діяльності на уроці, зокрема, тексту, малюнків, актуалізації, запитань, лабораторних, українознавчого матеріалу, словника тощо – для можливості формування якомога більших компетентностей. І нарешті - доступність викладу матеріалу», - сказав директор видавництва «Ранок».

среда, 29 марта 2017 г.

Хмарна майстерня

    "Моделювання уроку української мови в умовах           розвитку електронного освітнього середовища"

У Міністерстві освіти створено робочі групи, завданням яких є розробка навчальних програм для учнів 10-11 класів. Програми будуть розроблені до 15 квітня 

вторник, 28 марта 2017 г.

"Кращий голос Азова. Діти"

Перший етап конкурсу "Кращий голос Азова. Діти" відбудеться в ці вихідні
«Сліпі прослуховування» пройдуть у неділю, 2 квітня, у Міському Палаці культури ім. Шевченка. Початок о 12.00.
Відвідати захід може кожен бажаючий! Вхід вільний.
Вокальні битви охоплять п'ять районів, розташованих на березі Азовського моря (Бердянський, Приазовський, Мангушський, Якимівський і Приморський).
Після «сліпих» прослуховувань педагоги будуть готувати своїх вихованців до виступів у півфіналі конкурсу, який відбудеться 29 квітня. Шістьох переможців півфіналу очікує участь в онлайн-голосуванні, фіналі бердянського відбору (27 травня) і суперфіналі талант-шоу «Найкращий голос Азова. Діти», який відбудеться в день відкриття курортного сезону в Бердянську.

понедельник, 27 марта 2017 г.

27 березня – Міжнародний день театру

27 березня весь світ відзначає Міжнародний день театру. Цей день став справжнім святом не тільки для акторів сцени, але й для мільйонів глядачів.

Міжнародний день театру відзначається щорічно з 1962 року. Започаткований у Відні на 9-му конгресі Міжнародного інституту театру (МІТ) при ЮНЕСКО в 1961 році.
Перші театри з’явилися в Греції, згодом у Китаї, Індії, а в X столітті з’являються зачатки Європейського театру. Слово “театр” походить від грецького theatron, і означає місце для видовищ, а також місце, призначене для показу драматичних творів мистецтва перед публікою.
Театральне мистецтво України бере початок з глибокої давнини, коли воно проявлялося в народних іграх, танцях, піснях та обрядах. З 11 століття відомі театральні вистави скоморохів.
У 17-18 столітті широкого розмаху набули вертепи – мандрівні театри маріонеток, які виконували різдвяні драми та соціально-побутові інтермедії.
У 1795 році був відкритий перший в Україні стаціонарний театр у Львові. У Києві перший стаціонарний театр з’явився у 1806 році, в Одесі – у 1809, у Полтаві – в 1810.
Становлення класичної української драматургії пов’язане з іменами Івана Котляревського, який очолив театр у Полтаві, та Григорія Квітки-Основ’яненка, основоположника художньої прози в новій українській літературі. Бурклеск та експресивність, поряд з мальовничістю та гумором, що характерні для їх творів, надовго визначили обличчя академічного театру в Україні.
У другій половині 19 століття в Україні поширився аматорський театральний рух. В аматорських гуртках розпочинали діяльність корифеї українського театру – драматурги і режисери Михайло Старицький, Марко Кропивницький та Іван Карпенко-Карий. Заслуга швидкого розвитку театру належить також і видатній родині Тобілевичів, члени якої виступали під сценічними псевдонімами Івана Карпенка-Карого, Миколи Садовського і Панаса Саксаганського. Кожен із них не лише створив власну трупу, а й був видатним актором і режисером. Провідною зіркою українського театру того часу була Марія Заньковецька.

воскресенье, 26 марта 2017 г.

Чим зайняти дитину під час весняних канікул?

Не знаєте, чим зайняти дитину під час весняних канікул? Скористайтесь творчими ідеями та завданнями,
які допоможуть з користю провести дозвілля молодшим школярам 

среда, 22 марта 2017 г.

175 років тому, 22 березня 1842, на Полтавщині народився Микола Лисенко український композитор, піаніст, диригент, педагог, збирач пісенного фольклору, громадський діяч. 

До найвідоміших творів Лисенка належать музика гімнів «Молитва за Україну» та «Вічний революціонер», котрі зокрема виконував хор К. Стеценка під час Свята Злуки, опери «Тарас Бульба», «Наталка Полтавка» та інші. Лисенко створив численні аранжування народної музики для голосу й фортепіано, для хору та мішаного складу, а також написав значну кількість творів на слова Тараса Шевченка.

Середня освіта


Розпочалась друга сесія обговорення програм 5-9 класів
Стартувала друга сесія обговорення оновлених навчальних програм для учнів 5-9 класів. Про це повідомили в  Міністерстві освіти і науки. Обговорення триватиме 12 днів.
У відомстві наголошують, що всі бажаючі мають можливість ознайомитись зі змінами, які внесені до програм після першої сесії обговорення та роботи робочих груп, а також надати свої пропозиції щодо подальшого удосконалення програм базової школи.Друга сесія триватиме до 4 квітня включно. 

Проведення ДПА в основній школі у 2017 році (9 клас)

Як буде проведена державна підсумкова атестація у 9-х класах? Дізнайтесь про перелік предметів, строки проведення, вимоги до змісту атестаційних робіт та інші особливості ДПА у 2017 році 

ДПА-2017 з української мови в основній школі 

(9 клас)

Державна підсумкова атестація з української мови є обов’язковою і проводиться в письмовій формі.Ефективною формою перевірки орфографічної та пунктуаційної грамотності учнів основної школи є контрольний текстовий диктант. Перевірці підлягають уміння правильно писати слова на вивчені орфографічні правила, ставити розділові знаки відповідно до опрацьованих правил пунктуації, 

На проведення атестації відводиться 1 астрономічна година. Відлік часу ведеться від початку читання вчителем тексту.

Про проведення державної підсумкової атестації в загальноосвітніх навчальних закладах  у 2016/2017 навчальному році

Лист МОН № 1/9-149 від 13.03.17 року


среда, 15 марта 2017 г.

День українського добровольця 


14 березня в Україні відзначається  День українського добровольця з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві.



воскресенье, 12 марта 2017 г.

Сторінками «Кобзаря»

10 березня у 8-А класі відбувся конкурс знавців життєвого та творчого шляху Т.Г.Шевченка «Сторінками «Кобзаря», присвячений 203-й річниці від дня народження поета



Учні активно відповідали на питання про нелегке дитинство Пророка, його любов до рідного краю, до місця, де він народився та виріс, а також про творчість Тараса Григоровича не тільки як поета, а й художника
Школярі декламували свої улюблені вірші з «Кобзаря». На завершення переглянули відеофільм «Край, де народився геній».


четверг, 9 марта 2017 г.

 «У  сім’ївольній, новій, ми тебе не забули, Тарасе…»


В дні перемог, і в дні поразок, 
В щасливі дні, і в дні сумні 
Іду з дитинства до Тараса, 
Несу думки свої сумні… 
Ю. Рибчинський 

Щорічно «Шевченківські дні» проходять по всій країні 9 березня, у день народження поета, і 10 березня, у день його смерті.


Цьогоріч виповнюється
203  роки від дня народження Великого Кобзаря. Учні ЗОШ І-ІІІ ст. №1, як і вся прогресивна громадськість України,  вшанували пам’ять про поета.


Сьогодні, 9 березня, учитель української мови та літератури Гетало Світлана Володимирівна  провела брейн-ринг  для учнів 10-А класу «Учітесь, читайте, і чужому научайтесь, й свого не цурайтесь». 



Учні відповідали на питання  про життєвий і  творчий шлях славетного Пророка, про Шевченка – творця геніального «Кобзаря», про Шевченка-драматурга, демонстрували свої проекти, декламували поезіїШколярі  заворожено слухали, поринаючи в роздуми. 

Учитель продемонструвала дітям фотографії пам’ятників славетному Кобзареві, що споруджені в різних містах України та за кордоном, виставку його творів.


понедельник, 6 марта 2017 г.


                                                   Українознавча гра “СОНЯШНИК” відбулася
Ось і дочекалися першого весняного місяця. Уже кілька років поспіль вихованці нашої школи беруть активну участь у проведенні Всеукраїнської українознавчої гри «Соняшник». Це вже стало традицією.
Сьогодні, 03 березня 2017 року, ми провели в нашій школі українознавчу гру “Соняшник” серед учнів 1-10 класів. Діти із задоволенням виконували пізнавальні завдання, розгадували ребуси, мали змогу поринути в чудовий світ мови, літератури, історії, культури, мистецтва.
Бланки з відповідями відправлено до оргкомітету на перевірку. Бажаємо учасникам перемоги та з нетерпінням чекаємо на результати гри.
Надіємося, що наступного року бажаючих осягнути грані рідної мови буде ще більше.
То ж граймо та перемагаймо!
Запорізький край - СоняШний(відео)
 Координатор гри Гетало С.В.учитель української мови та літератури