У День української писемності та мови, 9 листопада, на Українському радіо відбудеться радіодиктант національної єдності. Диктант уперше транслюватиметься одночасно в радіо- та телеефірі.
Причому в телеефірі він транслюватиметься з сурдоперекладом, щоб люди із вадами слуху теж мали змогу долучитися до патріотичного флеш-мобу.
У диктанті можуть взяти участь усі охочі. Для цього достатньо увімкнути о 12:00 перший канал Українського радіо або телеканал “UA.Перший”:ітиметься про історію радіодиктанту, його учасників, умови написання. О 12.30. прозвучить власне текст диктанту. Його традиційно зачитуватиме доцент Київського університету імені Бориса Грінченка Олександр Авраменко. Девіз цьогорічного радіодиктанту – “Нас багато. Ми різні. Але нас об’єднує спільна мета”.
Важлива умова – перевірятимуться лише диктанти, надіслані 9 і 10 листопада. Дату відправлення визначатимуть за штемпелем на конверті. Адреса Українського радіо: Київ-1, Хрещатик, 26. Індекс – 01001.
Стати учасником радіодиктанту надзвичайно просто. Окрім бажання, необхідно мати аркуш паперу, ручку, радіоприймач, комп‘ютер, планшет або телефон з виходом в Інтернет.
Стати учасником радіодиктанту надзвичайно просто. Окрім бажання, необхідно мати аркуш паперу, ручку, радіоприймач, комп‘ютер, планшет або телефон з виходом в Інтернет.
“Українське радіо запрошує усіх охочих не лише долучитися і написати диктант, але й стати своєрідними співорганізаторами акції: створити свій власний осередок диктанту – зібратися родиною, колективом чи організувати написання у закладі, де ви працюєте або навчаєтеся, адже мета акції – не перевірка грамотності, а єднання“, – зазначила координаторка акції, ведуча спецпроекту “XVII Радіодиктант національної єдності” Аліна Акуленко.
Для переможців, які напишуть диктант без жодної помилки, підготовлені спеціальні призи – книги з авторськими автографами. А КНУ імені Тараса Шевченка подарує декому із переможців “Кобзар” Тараса Шевченка.
День української писемності та мови – державне свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. Установлене воно було 9 листопада 1997 року Указом Президента № 1241/97 «Про День української писемності та мови» на підтримку «ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства».