четверг, 9 ноября 2017 г.

День української писемності та мови

День української писемності та мови – державне свято, яке щороку відзначається в Україні 
9 листопада
За православним календарем — це день вшанування пам’яті 
Преподобного   
Нестора-Літописця - послідовника творців слов'янської писемності 
Кирила і Мефодія. 
Тож не забувайте свою рідну українську мову, плекайте її, слухайте в піснях, у фільмах, спілкуйтесь та пишіть нею, передавайте наступним поколінням. 

среда, 8 ноября 2017 г.

РАДІОДИКТАНТ НАЦІОНАЛЬНОЇ ЄДНОСТІ

У День української писемності та мови, 9 листопада, на Українському радіо відбудеться радіодиктант національної єдності. Диктант уперше транслюватиметься одночасно в радіо- та телеефірі. 
Причому в телеефірі він транслюватиметься з сурдоперекладом, щоб люди із вадами слуху теж мали змогу долучитися до патріотичного флеш-мобу.
У диктанті можуть взяти участь усі охочі. Для цього достатньо увімкнути о 12:00 перший канал Українського радіо або телеканал “UA.Перший”:ітиметься про історію радіодиктанту, його учасників, умови написання. О 12.30. прозвучить власне текст диктанту. Його традиційно зачитуватиме доцент Київського університету імені Бориса Грінченка Олександр Авраменко. Девіз цьогорічного радіодиктанту – “Нас багато. Ми різні. Але нас об’єднує спільна мета”. 
Важлива умова – перевірятимуться лише диктанти, надіслані 9 і 10 листопада. Дату відправлення визначатимуть за штемпелем на конверті. Адреса Українського радіо: Київ-1, Хрещатик, 26. Індекс – 01001.
Стати учасником радіодиктанту надзвичайно просто. Окрім бажання, необхідно мати аркуш паперу, ручку, радіоприймач, комп‘ютер, планшет або телефон з виходом в Інтернет.
Українське радіо запрошує усіх охочих не лише долучитися і написати диктант, але й стати своєрідними співорганізаторами акції: створити свій власний осередок диктанту – зібратися родиною, колективом чи організувати написання у закладі, де ви працюєте або навчаєтеся, адже мета акції – не перевірка грамотності, а єднання“, – зазначила координаторка акції, ведуча спецпроекту “XVII Радіодиктант національної єдності” Аліна Акуленко.
Для переможців, які напишуть диктант без жодної помилки, підготовлені спеціальні призи – книги з авторськими автографами. А КНУ імені Тараса Шевченка подарує декому із переможців “Кобзар” Тараса Шевченка.
День української писемності та мови – державне свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. Установлене воно було 9 листопада 1997 року Указом Президента № 1241/97 «Про День української писемності та мови» на підтримку «ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства».

вторник, 26 сентября 2017 г.

Закон України "Про освіту"

Президент України підписав Закон України № 2145-VІІІ "Про освіту", прийнятий Верховною Радою України 5 вересня 2017 року.
Ухвалення цього Закону дозволить провести глибоку всеосяжну освітню  реформу, яка підвищить якість освіти та конкурентоспроможність молодого покоління на ринку праці. Він забезпечить реальні кроки до включення України до європейського освітнього простору.
«Це – одна із найголовніших реформ, бо від жодної іншої реформи майбутнє країни не залежить так, як від освітньої», - зазначив Петро Порошенко.
Президент особливо наголосив, що закон підвищує роль державної української мови в освітньому процесі. Закон забезпечує рівні можливості для всіх, бо гарантує кожному випускнику високий рівень володіння мовою, необхідний для успішної кар'єри в Україні.
У той же час Глава Держави підкреслив важливість неухильного дотримання при здобутті освіти  гуманітарних прав національних меншин, які проживають на території України.
«Україна демонструвала й надалі демонструватиме таке ставлення до прав національних меншин, яке відповідає нашим міжнародним зобов'язанням, перебуває в гармонії з європейськими стандартами і є взірцем для сусідніх країн», - наголосив Петро Порошенко.
Президент також  звернувся до Міністерства закордонних справ та  Міністерства освіти – провести необхідні консультації з європейськими партнерами, у тому числі з Радою Європи. 

четверг, 21 сентября 2017 г.

ЗНО-2018: реєстрація триватиме з 6 лютого до 19 березня, а тестування відбудуться з 22 травня до 23 червня

2018 року реєстрація на ЗНО триватиме з 6 лютого до 19 березня. Це передбачено Календарним планом підготовки та проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2018 році, затвердженого наказом МОН.
Змінювати реєстраційні дані можна буде до 2 квітня, а до 30 квітня зареєстровані учасники отримають на своїх інформаційних сторінках запрошення-перепустки. У них буде зазначено час і місце проведення тестувань.
Основна сесія ЗНО триватиме з 22 травня до 13 червня. Тестування пройдуть у такому порядку:
  • математика – 22 травня
  • українська мова і література – 24 травня
  • іспанська, німецька, французька мови – 29 травня
  • англійська мова – 1 червня
  • біологія – 4 червня
  • історія України – 6 червня
  • географія – 8 червня
  • фізика – 11 червня
  • хімія – 13 червня.

Результати з української мови і літератури, іноземних мов, математики, біології будуть розміщені на інформаційних сторінках учасників до 15 червня, з інших предметів – до 21 червня.
Графік проведення додаткової сесії ЗНО буде оприлюднений до 30 квітня 2018 року. Реєстрація для участі в додатковій сесії триватиме з 3 до 21 травня 2018 року. Вона буде доступна для окремих категорій осіб, які не мали змоги зареєструватися в основний період (учасників АТО, осіб з окупованого Криму та неконтрольованих територій Донбасу тощо).



среда, 13 сентября 2017 г.

Актуальна інформація!


8 вересня набув чинності наказ Міністерства освіти і науки України від 31.07.2017 № 1103«Деякі питання проведення у 2018 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти», що регулює проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2018 року.


Усім бажаючим учням загальноосвітніх навчальних закладів творчим об’єднанням «Соняшник» надається можливість перевірити свій рівень навчальних досягнень шляхом виконання завдань відкритої форми пробного ЗНО з української мови та літератури, математики, іноземної мови. Більш детальну інформацію можна дізнатись на веб-сайтах ігор «Соняшник», «Геліантус» та «Sunflower».

Учителі більше не займатимуться переписом учнів – постанова КМУ

Українським вчителям більше не потрібно буде робити перепис та вести облік дітей, охоплених освітою. Таке рішення прийняв Уряд сьогодні, 13 вересня 2017 року, затвердивши Порядок ведення обліку дітей шкільного віку та учнів. Цей документ замінить Інструкцію з обліку дітей і підлітків шкільного віку, що була затверджена ще 2000 року.
Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман нагадав, що під час цьогорічної серпневої конференції педагогічних працівників до нього зверталися вчителі з проханням зняти з них обов’язки щодо всеобучу.
«Їхнє питання було абсолютно справедливе. Ця постанова Уряду якраз і вирішує проблему перепису дітей. Більше вчителі не повинні цим займатися. Ми почули проблеми, які ставлять українські вчителі», – зазначив Володимир Гройсман.
У Порядку, зокрема, вказано, що ведення обліку дітей шкільного віку здійснюють районні, районні у містах держадміністрації та міські, селищні, сільські ради, у тому числі ОТГ, їх виконавчі органи із залученням відповідних територіальних органів Нацполіції та служб у справах дітей. Їм заборонено залучати працівників навчальних закладів до організації та ведення цього обліку.
Нагадуємо, що раніше Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич наголосила, що «вчителі не мають ходити по будинках та шукати дітей, не охоплених навчанням, адже це завдання соціальних служб».

вторник, 12 сентября 2017 г.

Оголошення


У зв’язку з виробничою необхідністю
з 11.09 по 14. 09 заняття будуть по 30 хвилин.
Групи подовженого дня з 11.09 по 14. 09 працювати не будуть!
15. 09 навчання буде організовано дистанційно.

воскресенье, 10 сентября 2017 г.

Оголошення

Увага!
11 вересня 2017 року відновлюється навчально-виховний процес. Заняття відбудуться згідно з розкладом о 8:00.

понедельник, 4 сентября 2017 г.

Дистанційне навчання

Шановні учні та батьки!
     Заняття в школі розпочнуться 11.09.2017.
Навчання з 04.09 по 08.09 здійснюватиметься дистанційно. 
У зв'язку з тимчасовим призупиненням занять, із метою надолуження програмного матеріалу без перевантаження школярів у розділі "Дистанційне навчання" на сайті ЗОШ І-ІІІ ст. №1 розміщено завдання з навчальних предметів з 1 по 11 клас.
Завдання для самостійної роботи з української мови та літератури:
5 клас                   9 клас                            11 клас

З повагою адміністрація та вчителі ЗОШ №1

четверг, 1 июня 2017 г.

1 червня-Міжнародний День захисту дітей

Міжнародний день дітей — одне з найстаріших міжнародних свят. Рішення про його проведення було прийнято в 1925 році на Всесвітній конференції, присвяченій питанням благополуччя дітей, у Женеві. Чому саме було обрано перше червня, Історія замовчує, але за однією з версій, у 1925 році Генеральний консул Китаю в Сан-Франциско зібрав групу китайських дітей-сиріт і влаштував для них святкування Дуань-у цзе (Фестивалю човнів-драконів), дата якого якраз припала на 1 червня. Завдяки щасливому випадку, день збігся і з часом проведення «дитячої» конференцієї в Женеві.
Уперше це свято відзначалося в 1950 році в 51 країні світу.
Цей день — нагадування дорослим про необхідність дотримання прав дітей на життя, на свободу думки і релігії, на освіту, відпочинок і дозвілля, на захист від фізичного і психологічного насильства, на захист від експлуатації дитячої праці, як необхідних умов для формування гуманного і справедливого суспільства.
З 27 вересня 1991 року набула чинності Конвенція ООН про права дитини, згідно з якою держави, які цю конвенцію підписали, вживають усіх заходів щодо забезпечення захисту прав дитини, зокрема на життя, свободу думки і релігії, тощо.
Міжнародний день захисту дітей відзначається в Україні з 1998 року. В Україні 1-го червня відбуваються різноманітні заходи, що підкреслюють увагу до дитячих прав і до формування гармонійно особистості (а ще школярі вирушали на пляжі, на береги річок і озер, і тим самим захищали себе від втоми, що накопилася за весь навчальний рік).


понедельник, 22 мая 2017 г.

24 травня - День слов’янської писемності та культури

В Україні День слов’янської писемності й культури встановлено відповідно до Указу Президента України від 17 вересня 2004 року № 1096/2004 і відзначається щорічно 24 травня.

Щорічно 24 травня у всіх слов’янських країнах урочисто прославляють святих Кирила і Мефодія - творців слов’янської писемності.


Слов’янська писемність була створена в IX столітті, близько 862 року. Новий алфавіт отримав назву «кирилиця» на ім’я візантійця Костянтина, який, прийнявши чернецтво, став Кирилом. А допомагав йому в богоугодній справі освіти слов’янських народів старший брат Мефодій.



Кирило створив слов’янську абетку на основі грецької, суттєво змінивши її, щоб передати слов’янську звукову систему. Були створені дві абетки - глаголиця і кирилиця.





четверг, 18 мая 2017 г.

День вишиванки

Всесвітній день вишиванки відзначається щороку  - третій четвер травня. 
Вигаптуй на небо райдугу-доріжку, 
🌸 Простели до сонця вишивку-маніжку, 
🌸 Щоб по тій доріжці з лебедями-снами 
🌸 Плавати по щастя білими човнами.

                                                          Василь Симоненко


четверг, 4 мая 2017 г.

Вступна кампанія

Середня освіта

Підручники для 9-го класу будуть доступні онлайн

Міністр освіти України заявила про появу електронної альтернативи паперовим підручникам

Атестація в старшій школі


ДПА-2017 з української мови у старшій школі 

(11 клас)

У 2017 році державна підсумкова атестація з української мови буде проводитися у формі зовнішнього незалежного оцінювання

вторник, 2 мая 2017 г.

Вступна кампанія

Усе для випускника та абітурієнта 2017 року



Матеріали для випускників загальноосвітніх навчальних закладів щодо державної підсумкової атестації, зовнішнього незалежного оцінювання та вступу до вищих навчальних закладів України.

четверг, 20 апреля 2017 г.

вторник, 11 апреля 2017 г.

Державна підсумкова атестація 2017

Готуєте дитину або учнів до складання державної підсумкової атестації? Усе про строки, кількість предметів та інші особливості шкільних іспитів у 2017 році. ДПА 2017 року. Державна підсумкова атестація у початковій, основній та старшій школі
Рекомендації для учнів 9 класів по підготовці до ДПА
Готуючись до державної підсумкової атестації з української мови, можете скористатися такими порадами.
1.             Складіть графік систематичного повторення вивченого матеріалу, раціонально використовуйте час.
2.             Ретельно повторіть орфографічні й пунктуаційні правила та винятки з них.
3.             Критично і вдумливо проаналізуйте помилки, яких найчастіше припускалися у своїх письмових роботах протягом року. Поміркуйте, чим вони спричинені.
4.             Систематично відвідуйте консультації, заздалегідь готуючи питання щодо незрозумілого матеріалу.
5.             Готуючись до ДПА в 9 класі (диктанту), ретельно перечитуйте тексти, списуйте їх або пишіть під диктовку когось із старших чи ровесників.

6.             Ведіть спеціальний зошит по підготовці до ДПА, записуйте, що вже опрацьовано і на що потрібно звернути увагу надалі.
7.             Виписуйте із текстів власні назви, слова-терміни та слова зі складними орфограмами.
8.             За потреби звертайтеся до словників, консультуйтесь з учителем-предметником.
10.          Умійте зняти втому (спілкування з друзями, батьками, прослухування музики, відпочинок на свіжому повітрі та под.).

Чи варто підвищувати поріг для тестів ЗНО?

Поріг пробного ЗНО з української мови і літератури у 2017 році склав 25 тестових балів зі 104 можливих. Відповідне рішення було ухвалено робочою групою УЦОЯО з питань установлення порога «склав/не склав». Кожного року визначення порогу для тестів ЗНО, тобто фактичне визначення рівня знань абітурієнтів, що надає право вступу до університетів, викликають палкі дискусії професійної спільноти.
Беріть участь в опитуванні Освіта.ua щодо доцільності підвищення прохідного бала для тестів зовнішнього оцінювання 

Запитання - відповіді

Український центр оцінювання якості освіти  пропонує ознайомитися з відповідями на найбільш поширені запитання щодо проведення зовнішнього незалежного оцінювання, які надходять на телефон інформаційної підтримки.

понедельник, 10 апреля 2017 г.

Пробне ЗНО з української мови та літератури 2017 р.

Прохідний поріг тесту пробного ЗНО з української мови та літератури у 2017 році склав 25 тестових балів. Пройдіть тест та дізнайтесь скільки тестових балів змогли би отримати Ви за виконання завдань цього тесту.

Визначено поріг пробного ЗНО з української мови

УЦОЯО оприлюднив завдання тестів пробного зовнішнього незалежного оцінювання, що були використані під час проведення пробного тестування на початку квітня. Також оприлюднені правильні відповіді до всіх предметних тестів 
Завдання і відповіді пробного ЗНО-2017