🔷 Народився Максим Рильський у Києві. Після смерті батька (1902) родина переїжджає до села Романівка Житомирської області, де Рильський навчається у домашніх умовах, а пізніше (з 1908) у приватній гімназії у Києві.
🔶 Писати вірші почав змалку: уже в 1910 році, коли йому було лише 15 років, виходить перша збірка «На білих островах». У 1915-18 навчався на медичному факультеті Київського університету, потім на історико-філологічному факультеті Народного університету у Києві, яких так і не закінчив. Займався самоосвітою, вивченням мов, музикою.
🔷 Протягом десяти років з 1919 по 1929 учителював у Романівці, а потім у Вчорайшому і Бровках. Рідній Романівці Максим Рильський присвятив чимало поезій: «У Романівському запусті», «Моїй Романівці», «Моє село»; про події в Романівці розповідають такі вірші, як «Взабрід», «Дитинство», «Літо і весна» та інші.
🔶 Входив до групи «неокласиків», орієнтувався на античну класику й продовження гуманістичних традицій європейської літератури, працював у редакції журналу «Книгар», пізніше – у видавництві «Слово». У 1931 році Максима Рильського заарештовано за критику комуністичної реальності, майже рік він просидів у Лук’янівській тюрмі. Після ув’язнення Рильський вимушено проголосив активне сприйняття радянської дійсності, завдяки чому він єдиний з неокласиків урятував своє життя від сталінського терору.
🔷 У 1943 його за видатні заслуги в галузі науки і культури було обрано академіком АН України. У 1943–46 очолював Спілку письменників України. У 1944-46 - директор Академічного інституту мистецтвознавства, фольклору. Помер поет 24 липня 1964, похований на Байковому кладовищі в Києві.
🔶 У Педагогічному музеї України зберігається більше 30-ти видань, пов'язаних із життям та творчістю Максима Рильського.
📍 Постановою Верховної Ради України «Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2025 році» 130 років з дня народження Максима Рильського відзначається на державному рівні, а за Рішенням Київради — у столиці. Комітет гуманітарної та інформаційної політики Департамент культури КМДА
Джерело: Педагогічний музей України
Комментариев нет:
Отправить комментарий